Vaikas neklauso. Ką daryti?

Paslaugos vaikamsVaikų auginimas, deja, nėra toks paprastas darbas kaip kad gali atrodyti. Tam reikia laiko, tačiau džiugu tai, kad šiais laikais su tinkama pagalba – net ir labai sudėtingos asmenybės gali tapti kur kas labiau paklusnesnėmis, galiausiai, būti kur kas labiau sukalbamos ir tuo pačiu padėti sėkmingai siekti produktyvaus gyvenimo. Dažniausiai tam į pagalbą ateina vaikų psichiatras, tačiau priemonių yra daugiau. Viskas jas suderinus – rezultatas tikrai bus.

Pirmiausia – pokalbis su juo

Blogiausia, kai tėveliai ieško labai sudėtingų priežasčių vaiko elgesyje, tačiau pamiršta, kad pokalbis su juo gali padėti rasti priežastis, kurios lemia vieną arba kitą elgesį. Tikrai nereikia jo tardyti, kadangi tokiu atveju rezultatas gali būti dar blogesnis.

Taip pat siūlome palikti darbus ir specialistams, kadangi jie dažniausiai puikiai išmano vaiko psichologiją ir tuo pačiu žino – kokiais žodžiais reikia kalbėti, kad pavyktų vaiką tinkamai suprasti ir tuo pačiu pasakyti jam taip ir tiek, ko reikia, kad rezultatas tikrai būtų geras.

Vaikų psichiatras tikina, kad jau po pokalbio galima pamatyti labai gerus rezultatus. Svarbiausia – norėti vaiką suprasti ir tokiu atveju jis Jums tikrai atsivers.

Motyvuokite jį

Labai dažnai neklausimo priežastis taip pat yra susijusi ir su ta tikrais poreikiais, kurie dažniausiai gali būti vaikui reikalingi. Taigi, tėvelių tikslas yra suteikti vaikui galimybę išsakyti savo poreikius ir tuo pačiu kai po tam tikrų darbų atlikimo jis gautų tai, ko nori – dažniausiai motyvacijos būtų kur kas daugiau. O kiekvieno vaiko poreikiai labai skiriasi, tad vėlgi dažniausiai pokalbio metu galima suprasti ko vaikui reikia ir tuo pačiu jam duoti tai.

Leiskite jam rinktis

Galiausiai, vaikas gali neklausyti ir tokiu atveju, kai pasirinkimo jis turi per mažai. Paprasčiausiai tokiu atveju jis nenori per prievartą daryti to, kas jam nepatinka. O suteikus galimybę rinktis – dažniausiai dingsta bet kokios problemos ir paprasčiausiai vaikas mokosi priimti patas sprendimus, ugdosi – tai labai naudinga jam. Galiausiai, dingsta ir pykčiai, kurie gali kelti sunkumus auklėjimo metu.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>