Padangos pakeistos! O kur dėti senąsias, nebenaudojamas?

Lietuvoje tikra žiema – tad jūs džiaugiatės suspėję laiku pasikeisti padangas į saugias žiemines. Tačiau dabar vietą užima senos nebenaudojamos padangos. Išmesite bet kur – tarša gamtai. Padėsite šalia konteinerio – nežinia, ar išveš. O tai kur jas dėti? Domimės nebenaudojamų padangų surinkimo vietomis ir kainomis Lietuvoje.

Gyventojai senas automobilių padangas turėtų gali nugabenti į atliekų surinkimo aikšteles. Priklausomai nuo savivaldybių patvirtintų priėmimo sąlygų, didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės iš vieno gyventojo priima nemokamai iki 4 ar 5 nebenaudojamų padangų per metus. Senas padangas taip pat priima dauguma autoservisų ir kai kurios padangų parduotuvės. Jie surinktas padangas taip pat veža į didelių gabaritų surinkimo aikšteles.

Vairuotojai nebenaudojamas padangas gali pristatyti patys į atliekų surinkimo aikšteles. Jų adresus rasite svetainėje http://www.vaatc.lt/aiksteles/. Vilniuje padangas galite pristatyti šiais adresais: Pilaitės pr. 50, Liepkalnio g. 113B, Graičiūno g. 36C, Pramonės g. 209S, Pumpėnų g. 10.

Naudotos padangos arba išvis nebenaudojamos taip pat nemokamai priimamos ir autoservise „Balsana“.

„Esame įsipareigoję, kad netinkamos naudoti padangos, išvis nebūtų grąžintos klientui. Jei jis atvažiuoja pas mus į servisą pasikeisti padangų ir mes matome, kad senosios – nebetinkamos eksploatuoti, pasiliekame jas sau. Tiksliau surinkę vežame į specialią utilizavimo aikštelę.

Iš kliento, įsigyjančio pas mus naujas padangas arba servise užsisakiusio padangų montavimą, balansavimą, padangos yra priimamos nemokamai. Per metus iš vieno kliento galime priimti 4–5 padangas“, – teigia įmonės „Balsana“ direktorius.

Kodėl nereiktų padangų išmesti bet kur?

Visų pirma – norime pakviesti prisidėti prie aplinkosaugos. Padangos gaminamos iš naftos, todėl irdamos į aplinką išskiria ir žmonėms nuodingas medžiagas. Norėdami apsaugoti save ir kitus – verčiau nuvežkite padangas į surinkimo vietą. Jos bus pristatytos į specialią utilizavimo aikštelę ir sunaikintos taip, kad nepakenktų aplinkai.

Antra – jei mesite padangas bet kur, greitai atsidursite šiukšlyne. Pasekę jūsų pavyzdžiu, padangas šalia namų išmes ir kaimynai. Nespėsite atsitokėti, kai aplinkui atsiras kelios dešimtys senų, niekam nereikalingų padangų.

Padangos labai tinkama vieta daugintis įvairiems vabzdžiams – taip pat ir tiems, kurie platina ligas. Nenustebkite, jei kieme padaugės uodų ir musių – viso to priežastis gali būti netoliese gulinti padangų krūva.

Nepatartina padangas ir deginti patiems. Visų pirma dėl nemalonų kvapą turinčių juodų dūmų, antra – dėl į aplinką išmetamų toksinių junginių. Prisikvėpavę jų galite stipriai apsinuodyti.

Pasielgsite taip pat blogai, jei padangas nuvešite ne į specialią atliekų tvarkymo aikštelę, o į komunalinių atliekų sąvartyną. Tokiame padangos irs itin ilgą laiką ir, kadangi yra tuščiavidurės, užims daug vietos.

Neskubėkite iš padangų gaminti sūpynių vaikams

Vienu metu buvo ypač populiaru senas padangas ne pristatyti į specialią aikštelę, o pasidaryti iš jų naudojamą daiktą. Vieni kūrė modernius staliukus, kėdes, sūpynes ar smėlio dėžes vaikams ir pan. Paieškojus internete galima rasti išties daug įvairių idėjų.

Tačiau šiuo metu pasaulyje kyla vis daugiau diskusijų, kad senos padangos yra nebesaugios ir net nuodingos. Pagaminti baldai ar žaislai gali būti netvirti – juk senstant padangoms minkštėja, yra jų guma. taip pat senos padangos gali skleisti nemalonų, toksišką kvapą.

Ieškote naujų ar dėvėtų padangų? Užsukite į svetainę www.balsana.lt arba į autoservisą „Balsana“, įsikūrusį Vilniuje, Kareivių g. 2C. Specialistai parinks labiausiai jūsų automobiliui tinkančias padangas. esant poreikiui jas sumontuos ir subalansuos ratus. Kaip ir minėjome, galėsite nesukti galvos ir mūsų autoservise palikti senas nebenaudojamas padangas.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>