Sodo namelis: paprastas pabėgimo iš miesto planas

Sodo nameliaiGyvendami mieste, neretai pasigendame ramybės – išvargina transporto gaudesys, triukšmingi kaimynai, oro tarša. Rodos, taip gera būtų retkarčiais pabėgti ir pailsėti gamtos apsuptyje. Pasimėgauti grynu oru, klausantis vandens čiurlenimo ar stebint laužo liepsną. Bet ką daryti, jei neturite savos sodybos kaime?

Vartant nekilnojamojo turto skelbimus, akys užkliūva už neįtikėtinų pasiūlymų – šiek tiek atokiau nuo Lietuvos didmiesčių vos už keliolika tūkstančių galima įsigyti žemės sklypą ar net seną sodybą su mediniais trobesiais netoli vandens telkinio – tvenkinio ar upės. Žinoma, už tokią kainą vargu ar namas bus tinkamas gyventi, tačiau vėlgi visai pigiai, vos už kelis tūkstančius eurų galite įsigyti naują poilsiui tinkamą būstą – medinį sodo namelį-vasarnamį, kuriam nei statybos leidimas, nei projektas, nei registracija nebus reikalinga su tam tikromis išimtimis. Statant tokį namuką kaip atskirą pirmos grupės nesudėtingą statinį, statybą leidžiantis dokumentas (SLD) – rašytinis pritarimas supaprastintam statybos projektui – būtų privalomas tik statant kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje, Kuršių nerijoje. Tiesa, jeigu sklype nuspręsite įsirengti vandens gręžinį ir buitinių nuotekų valymo įrenginį, šiems tinklams (kaip ir bet kuriems kitiems tinklams – dujoms, elektrai ir kt.) reikės parengti projektą ir gauti leidimą, nepaisant to, kad pačiam sodo nameliui leidimas nėra reikalingas. Plačiau apie nesudėtingus statinius galite pasiskaityti STR 1.01.03:2017 „Statinių klasifikavimas“.

Pasidomėjus ką siūlo medinių namukų gamintojai, randame išties patrauklių pasiūlymų. Štai Klaipėdos krašte jau du dešimtmečius daugeliui žinoma Prano Varkojo vadovaujama įmonė „P. Varkojis ir Ko“ gamina medinius namelius iš pušies medienos, kuriuos klientai susirenka patys, mat medinės detalės viena su kita susijungia labai paprastai, ne ką sudėtingiau nei „lego“ konstruktorius. Klientams siūlomi įvairaus dydžio standartiniai modeliai iki 36 kvadratinių metrų ploto bei, žinoma, galima pateikti individualius užsakymus ir didesniems nameliams. Leidžiama rinktis net ir sienų storį – nuo 28 iki 70 milimetrų, kas patiks turintiems mažesnį biudžetą. Ploniausių sienų vasarnamis, žinoma, kainuoja gerokai pigiau, tačiau lauko sienas impregnavus ir nudažius aukštos kokybės dažais, tarnaus daug metų. Na, o pasirinkus sienas iš 7cm storio lentų bei namelį papildoma apšiltinus iš vidaus, įmanoma tokį būstą paversti tinkamu gyventi ir žiemą. Jei namelis reikalingas pirčiai, pušies mediena sienoms taip pat tiks, tačiau pirties vidaus sienoms ir gultams turėtų būti naudojama nesisakuojanti lapuočių mediena kaip kad drebulė, juodalksnis ar liepa.

Kaip matote, susikurti savo svajonių kampelį gali kainuoti visai nedaug, ypač jei jau turite žemės sklypą.

1 comment on “Sodo namelis: paprastas pabėgimo iš miesto planas

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>