Šiltnamio laistymo ypatumai

Jeigu jūsų sklype yra net keli šiltnamiai, patartina įsirengti automatinę šiltnamių liejimo sistemą. Žinoma, tada šiltnamiai kaina šiek tiek paaugs, bet įsivaizduosime, kad kalbame apie profesionalų auginimą ir jūsų investicijas į savo ūkį. Jeigu šiltnamiai tik du ar vienas, laistyti galima ir patiems. Ką reikėtų žinoti apie šiltnamių laistymą?

Automatinis šiltnamio laistymas

Kaip minėta, pramonėja šiltnamiai laistomi automatiškai. Tai yra ir vadinamasis taupusis šiltnamio laistymas. Gali būti taikomas kapiliarinis arba lašelinis laistymas. Taupusis jis tada, kai yra surenkamas lietaus vanduo ir būtent juo automatiškai drėkinamas šiltnamis. Tačiau lietaus ne visada yra, todėl kartais tenka atsukti vandenį iš vandentiekio.

Skirtingų daržovių laistymas

Jaukus asmeninis šiltnamisKai kurios daržovės savyje turi daugiau vandens, kitos mažiau. Tikras vandens karalius galėtų būti agurkas. Ir kai jis nepatenkintas, gavęs per mažai vandens – jis iškart būna apkartęs. Apkartusį agurką nelengva atgaivinti ir padaryti skaniu, todėl geriau niekada nenuskriausti agurkų ir juos visada laiku pasilieti. Taip pat labai svarbu tinkamai lieti ir lapines daržoves: visų rūšių salotas. Jos, deja, irgi iškart apkarsta ir suvysta, vos tik praranda vandenį. Štai patisonus, moliūgines daržoves reikėtų laistyti rečiau, nes perlietos jos bus sugadintos. Agurkus reikia lieti kasdien, pomidorus – kas antra ar trečia dieną, o moliūgus galima lieti kas keturias dienas. Įvairius labai glenžnus augalėlius reikėtų švelniai lieti kasdien. Šakniavaisius lieti galima kas antra – trečia diena, tačiau apie jų būklę mums puikiai praneš ir jų lapai. Apskritai, geriausia kai šiltnamiai jau iškart turi savo drėkinimo sistemą, tuomet daržovės niekada neperdžiūva, tačiau galima lieti ir senesniu metodu.

Ypatingas dėmesys sausrų sezonui

Skirtingu metu reikia lieti ir skirtingomis dozėmis. Kuo yra karštesnis oras ir didesnės lauke sausros. Tuo labiau iš žemės garuoja vanduo. Dėl to šiltnamis vis labiau džiūva. Tada reikia ir vandens daugiau prilieti, kad spėtų jis ir pamaitinti daržoves, prieš išgaruodamas. Ir palieti galima dažniau. Beje, daržovės, kurios auga visai prie kraštų, šiek tiek vandens šaknimis gaus ir nuo išorėje krentančio lietaus, todėl galima labiausiai vandens reikalaujančias daržoves sodinti palei kraštus. Aišku, sausrų sezonu ten irgi to vandens nė lašu nebus daugiau. Dar galima atkreipti dėmesį į tai, kad vandens nereikėtų lieti naktį. Daržovės gerai įsisavina jį anksti ryte arba antroje dienos pusėje, tačiau dar kol šviesu.

1 comment on “Šiltnamio laistymo ypatumai

  1. Aš laistau šiltnamš iš vandens gręžinio… Seniau dažnai sistema kimšdavosi, bet įsirengėm vandens filtrus ir pasibaigė problemos!

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>