Trumpai apie snieglenčių sportą

Anksčiau pagrindinis žiemos sportas kiekvienam poilsiautojui buvo tik slidės, dabar daug kas atranda ir snieglentes. Visgi, ši sporto rūšis yra ekstremali bei kur kas pavojingesnė.

Istorija

Active24 aktyviemsŠis sportas yra labai pavojingas, ir su snieglente besileidžiantis žmogus turi būti gerai fiziškai pasirengęs. Jis leidžiasi nuo stataus kalno sniegu padengtomis dalimis, čia išvystomas itin didelis greitis, reikia mokėti daryti manevrus. Kojos yra įtvirtintos prie pačios lentos, ir ji yra valdoma kaip pagrindas. Snieglentes galima prilyginti ir banglentėms ar riedlentėms, tik kitoje medijoje. Tad tiems, kas puikiai įvaldę longboard, riedlenčių sportą ir su snieglentėmis čiuožti turėtų būti įdomiau bei lengviau. Snieglenčių sporto pradžia oficialiai laikomi 1960 – ieji metai, o 1998 – aisiaissnieglentes jau butvo galima regėti ir žiemos olimpinėse varžybose. Beje, ne visos snieglentės ir ne visi snieglentininkai vienodi. Laikoma, kad yra keletas skirtingų snieglenčių čiuožimo stilių, kurie pasižymi tam tikrais manevrais, sudėtingumu, reikiama įranga. Populiariausiais dabar įvardijami tokie snieglenčių stiliai kaip „freestile“, „freeride“ ir „freeraxe“. Pastarasis stilius yra pats paprasčiausias, todėl jis ir lengviausiai prieinamas pradedantiesiems. Vadinamasis „freestile“ mums turėtų būti atpažįstamas iš įvairių video, kai matome snieglentininkus čiuožinėjančius turėklais, atbrailomis, itin stačiais kalneliais, darant įvairius triukus. Reikėtų pabrėžti, kad šie vaizdai yra labai gražūs, dėl to dažnai filmuojami. Prie snieglenčių populiarumo labai prisidėjo ir visa kino industrija, nes snieglentės rodomos filmuose, taip pat jas mėgsta filmuoti ir tokios ekstremalų sportą palaikančios kompanijos kaip „RedBull“.

Ko prireiks naujam snieglentininkui

Jeigu planuojate pirmą kartą vykti slidinėti su snieglente, pirmiausia jums reikės geros snieglentės. Kaip ir slidinėjimo atveju, verta iškart turėti gerą įrangą, o ne kokią nors prastą. Mokytis reikia ant gerų instrumentų, taip pat ir čiuožinėti reikia iš pradžių su gera įranga. Nes ji garantuos geresnį laviravimą, leis geriau visko išmokti. Aišku, reikės specialių žiemos drabužių. Tai gali būti neperšlampantis kostiumas. Taip pat reikės slidinėjimo akinių bei apsaugų. Apsaugos gali būti dedamos ant kojų, rankų, stuburo, tačiau daug kam jos nepatinka, nes sumažina lankstumą, apkrauna svoriu. Tačiau būtiniausia bus vis tiek šalmas, saugantis nuo galvos traumų.

Saugumo reikalavimai

Turint būtinas apsaugas, iš kurių pati pirma yra šalmas, reikės ir laikytis kitų saugumo reikalavimų. Viską daryti su sveiku protu, pamažu. Pradėti čiuožinėti nuolaidžioje vietoje.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>