3 lankytinos vietos Egipte, kurias verta pamatyti

EgiptasAtostogauti Egipte galima bene visais metų laikas. Čia visuomet šviečia saulė, o palanki vandens temperatūra leidžia tyrinėti Raudonosios jūros gilumas. Nors poilsiautojai dažniausiai čia apsistoja aukšto lygio viešbučiuose ir mėgaujasi saulės voniomis, Egiptas yra garsus ir dėl senovės civilizacijos, todėl verta nuvyti ir iš arčiau susipažinti su senovės Egiptu. Tad šiame straipsnyje pateiksime 3 lankomiausias vietas Egipte, kurias turi išvysti kone kiekvienas turistas.

1. Gizos piramidės ir Sfinksas

Keliaujant į Egiptą rekomenduojama pamatyti Gizos piramides, kurios pastatytos prieš kelis tūkstančius metų. Iš viso yra 3 piramidės – Cheopso, Chefreno ir Mikerinos. Didžiausia Cheopso piramidė yra įtraukta į 7 pasaulio stebuklų sąrašą, todėl nepamatyti jos būtų tikra nuodėmė.

Visai netoli piramidžių galima pamatyti ir milžinišką Sfinkso skulptūrą, kurios aukštis viršija 20 metrų, o ilgis siekia net 72 metrus. Ši skulptūra pastatyta 2550 metais prieš Kristaus gimimą ir ją vis dar galima pamatyti savo akimis. Tad nedelskite ir įsigykite kelionės pasiūlymą iš patikimo kelionių agentūros. Viena tokių – LabasPasauli.lt.

2. Luksoras

Tai vienas didžiausių senovės miestų, dar vadinamu muziejumi po atviru dangumi. Faraonų valdymo laikais Luksoras buvo Egipto sostine, kurioje buvo rengiamos didžiausios religinės šventės. Šiandien šiame mieste galima išvysti daugybę architektūrinių paminklų ir prisiliesti prie faraoniškojo laikotarpio Egipto. Atvykę čia, išvysite Karalių slėnį, Memnono kolosus bei Karnako, Luksoro ir Hačepsutės šventyklas.

3. Asuanas

Tai Nilo pakrantės miestas, kuriame galima pamatyti tikrąjį ilgiausios pasaulio upės ir didžiausios pasaulio dykumos grožį. Asuano apylinkėse prasideda Nilo slenksčiai, o spalvingo afrikietiško kolorito suteikia Nubių kaimeliai. Šalia Asuano galima rasti keletą didingiausių senovės Egipto šventyklų, kurių pagrindinė – Abu Simbelo Šventykla. Tai viena didingiausių ir bene gražiausių Egipto šventyklų, kuri buvo iškalta iš vientisos uolos ir yra įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą.

Taigi, tai vienos bene lankomiausios vietos Egipte, kurias rekomenduojama pamatyti kiekvienam čia atvykusiam. Vieniems objektams pamatyti pakaks dienos, o kitiems gali prireikti net paros, pavyzdžiui, Gizos piramidėms. Tačiau laiko išsigąsti nevalia, įspūdingi vaizdais atperka viską. Be to, visus šiuos lankytinus objektus galima pamatyti užsisakant ekskursijas atvykus į viešbutį.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>