Apklausa: kodėl ir kada dažniausiai perkate internetu

Ir į tokias interneto parduotuves kaip 1a.lt, ir į kitokias nuolat plūsta pirkėjai. Veikiausiai ir jūs bent kartą esate kažką pirkę internetu. Nieko keisto, juk tai labai patogu. Interneto parduotuvės amžiams pakeitė mūsų pirkimo įpročius ir žinias apie tai, kaip geriausia pirkti, nes gyvai perkamiems dalykams naudojama kitokia strategija. Paklausėme paprastų žmonių, kada ir kodėl jie perka internetu.

Darbe per pertraukėles

Daiva sako, kad labai dažnai internetu perka darbo metu. „Darbas turi tokią dinamiką kaip centrifuga. Būna ramu, niekas nevyksta, darbo nėra, o paskui staiga kaip užgriūva, kaip pradeda kratyti. Tai tais būtent ramesniais periodais ir tenka daugiau laisvo laiko. Bet esi darbe, namo juk neisi. Visi tą patį daro laisvesniu metu. Ir kažkokius smulkesnius darbelius pasidarom, ir tvarką ant darbo stalo pasidarome. Bet taip pat ir einame į interneto parduotuves, perkame kažką, ko reikia. Aš mėgstu pirkti iš 1a.lt, nes ten randu daugiau dalykų, kurių reikia mano namams ir vaikams. Užsakydama tam tikras prekes gera kaina internetu, sutaupau laiko. Tai reiškia, kad man nereikia po darbo kažkur važiuoti ir pirkti, ko trūksta. Tenka tik apsipirkti maisto, bet tą patogu padaryti ir prie namų esančioje nedidelėje maisto parduotuvėje, o dar nemažai produktų aš tiesiog mėgstu užsakinėti internetu. Manau, kad taip pirkdama, sutaupau ir laiko, ir pinigų“, – sako Daiva. Paklausus, kokie buvo jos paskutinieji pirkiniai, moteris atsako, kad ji pirko kai ką svetainei.

Kai kažko iš tikro prireikia

Vytas sako, kad į interneto parduotuves užsuka ir ima dairytis kažko, kai tikrai reikia kokio nors daikto. „Nevažiuoju į parduotuvę, jeigu to daikto nėra internete. Ten gali iš didesnio pasirinkimo rinktis, taip pat ir man patinka tai, kad nereikia važinėti po visas parduotuves ir žiūrėti, ar apskritai daiktas yra. Aš dirbu statybose, todėl daug laiko praleidžiu lauke prie objekto, kada geras oras. Dirbame iki vėlumos, jeigu orai leidžia. Taip išeina, kad po darbų jau ir paprastos parduotuvės būna užsidarę. Dėl to man daug paprasčiau pasižiūrėti internete. Dažniausiai perku įrankius arba kažką, ko reikia automobiliui. Štai dabar planuoju nusipirkti naują grotuvą, nes nelabai patinka dabartinio garso mašinoje kokybė“, – sako Vytas. Be to, vyras pažymi, gerai, kad internetu pirktas prekes gali grąžinti, jeigu kas nors neveikia ar netinkamai būna padaryta.

Darant namų remontą

Pirkti internetuStasys sako, kad pirkti internetu jam reikia darant remontą namuose. „Kaip ir visi žmonės, remontus darau arba po darbo, arba per biuletenį. Abiem atvejais, tai ne patogiausias metas važinėti po parduotuves. Tai arba darbe jau prisijungęs su kompiuteriu užsakinėju prekes, arba po darbų namuose. Bet pirkti internetu užsiėmusiam žmogui daug lengviau. O ir nereikia nerimauti, kaip atsivežti tas prekes. Seniau moterys nebūtų galėjusios vienos darytis remontų. Dabar, pavyzdžiui, mano sesuo pati be vyro remontus irgi daro, kadangi jai viską atveža internetu užsakius iš parduotuvės. Pažanga. Tereikia mokėti viską gerai pasidaryti, ir tie remontai tikrai gali labai gyvenime pasidaryti gerais dalykais. Aš manau, kad daug pigiau viską nusiperku interneto parduotuvėse, pvz., 1a.lt, arba kitose. Žiūriu šiaip ir kokybės, ir atsiliepimus skaitau, ir į kainą atsižvelgiu, bet ji nėra lemiamas dalykas“, – sako Stasys.

Ieškant dovanų

Regina sako, kad jau seniai prieš šventes nesivargina ir neina į parduotuves pirkti dovanų – viską perka internetu. „Eiti kažkur ten per parduotuves, stumdytis eilėse, dvejoti, ką nupirkti, kai nėra iš ko rinktis – ta ne man. Nueinu į internetą, išsirenku, kas man patinka, o dar ir akcijos, išpardavimai prieš šventes būna. Jau kelinti metai taip darai. Aišku, kadangi esu vyresnės kartos atstovė, tai turiu apdairiai viską daryt – tokius žmones lengviau galima apgauti, mes nespėjame sekti tų visų naujovių. Tai kitą kartą ir nesuprasi, kur iš tikro perki, kur tik pinigus išvilioja… Bet iš esmės, tai perku internetu. Man vaikai yra parodę, kokias parduotuves galiu lankyti internete, pavyzdžiui 1A.lt, kitas didesnes. Tai iš ten viską ir nusiperku. Dažniausiai vienu rozu viską nuperku, kad pigiau už atsiuntimą mokėčiau“, – sako ponia Regina.

Kai pamato reklamas ir jos primena apie poreikius

Jurgita sako, kad dažnai pats internetas jai primena, ko jai tuo metu reikia, ir ji tuomet ir įsigyja. „Žmonės sako, kad čia kažkokie Google algoritmai veikia ir žino, ko žmogui reikia. Gal taip ir yra, nes vos tik įsijungiu internetą, jis man pats kaip koks pirkinių sąrašas ima rodytis. Tuojau pat matau, kad ir vieno dalyko reikia, ir kito, ir kad visus, pasirodo, galiu lengvai kažkur nusipirkti, o dar jiems ir akcijos. Tai ir perku. Vasarą taip su palapinėmis ir visomis turistavimo paslaugomis buvo. Žiemą kiti reikalai“, – sako moteris, kuri yra labai patenkinta, kad tokiomis paslaugomis gali pasinaudoti visada laiku ir paprastai.

Kai nieko daugiau nebenori

Pirkti internetu kartais galima ir norint pakelti nuotaiką. Tai, aišku, neturėtų pasidaryti kažkokiu žalingu įpročiu, pirkti reikia protingai. Tačiau, tą darant galima gauti ir pasitenkinimo. Juk kartais, kai nieko daugiau nesinori, dar gali maloniai praleisti laiką tiesiog perkant internetu. „Aš kartais, kai labai būnu susinervinus arba nelaiminga, nusiperku kokią smulkmeną iš interneto. Manau, tai geriau, negu lėkti į kavinę, persivalgyti ir paskui liūdėti dėl išleistų pinigų ir antsvorio. Tai nusiperku ką nors sau sveikatai, madai ar grožiui. Paskui jaučiuosi daug geriau ir būnu laimingesnė“, – komentuoja Vida.

Dieną po atlyginimo

Lina sako, kad paprastai visus pirkinius planuoja dieną po atlyginimo. „Diena po atlyginimo – net yra toks reklaminis šūkis, kurį išnaudoja visokios parduotuvės. Bet aš suprantu, kodėl jis sugalvotas. Nes jeigu tu turi stabilų darbą ir uždirbti visai neblogai, tai ta diena, kai gauni algą, ji visada labai maloniai pasijaučia per piniginę… Staiga pajauti, kaip pasipildo sąskaita pinigais ir tai būna labai geras jausmas. Aš tą dieną visada leidžiu sau bent jau smulkmeną kokią asmeniškai nusipirkti. O daugiau internetu tuomet nuperku daiktų, kuriuos būnu jau sugalvojusi anksčiau, žinau, kad jų reikės. Tai visada yra patogu toks dalykas, tiesiog apsipirkti „urmu“. Atsimenu, vaikystėje su tėvais kartą per mėnesį važiuodavome į Kauno bazes nusipirkti visko. Ir maisto, ir daiktų. Juokingai atrodydavo olandiško sūrio dideli ilgi blokai, kaip kokios medinės sėjos. Pirkdavom, paskui dėdavom į šaldytuvą. Taip taupydavom, pirkdami iškart daugiau. O dabar aš pati darau tą patį, tik šiuolaikinėmis priemonėmis. Prisiperku visko, ko reikės mėnesiui į priekį. Irgi tą darau vadinamąją dieną po atlyginimo. Tačiau taip tikrai patogiau, apsiperki ir visą mėnesį ramu, žinai, kad nieko netruks“, – sako moteris.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>