Ar Lietuvoje apsimoka naudoti saulės energiją?

Labai drastiškai pakilusios elektros kainos vis aktyviau skatina diskusijas apie saulės energijas. Kol vieni teigia, kad jos yra labai gera alternatyva, kuri ne tik saugo gamtą, tačiau ir padeda sutaupyti, tuo tarpu kiti teigia, kad mūsų klimatas tokios energijos išgavimui yra nepalankus.

Kaip yra iš tiesų? Ar saulės jėgainė Lietuvoje atsiperka? Ypač kai ją renkasi ne verslai, tačiau privatūs asmenys?

Negamina žiemos metu?

Mitas, kad Lietuvoje saulės energija žiemos metu nėra naši. Taip, jis mažiau naši nei kitais metų laikais ir tai yra normalu. Tačiau galima džiaugtis, kad šiuo metu galimas ne tik energijos kaupimas, tačiau ir kelių sistemų suderinimas.

Tai yra, kad tie, kurie naudoja saulės energiją – dažniausiai derina kelias sistemas. Tuo pačiu naudoja ir tą, kuri yra pajungta prie centralinės sistemos. Tokiu atveju galima turėti viską laiką energiją, tačiau naudoti tą, kuri tuo metu yra pigesnė. Apsimoka? Net labai.

Galima kaupti energiją

Pasikartosime, kad saulės energija gali būti kaupiama. Tai yra labai puiki galimybė turėti papildomus energijos kiekius ir tuo pačiu juos išnaudoti tuomet, kai Jums reikia. Tai yra labai puikus taupymo būdas. Žinoma, dėl kaupimui reikia papildomos įrangos. Dėl jos reikia tartis su specialistais, kurie atsakys į visus Jums kylančius klausimus ir padės sukomponuoti reikalingą sistemą.

Įrangos kainos krenta

Kalbant apie kainas pastebima, kad jos tampa vis mažesnės. Tai, žinoma, labai džiugina žmones, kurie stengiasi ne tik mažiau mokėti už pačią įrangą, tačiau ir už mėnesio sąskaitas. Kainos tikrai krenta ir šiuo metu saulės elektrinės galima įsigyti su subsidija. Taigi, dar pigiau, tačiau geros kokybės, sertifikuotas, kurios Jums tarnaus daug metų.

Saulės parkai

Taip pat neturint didelio kiemo gera opcija yra ir saulės parkai. Jie vis labiau mėgstami. Ir dėl to, kad dažniausiai pigesni ir dėl to, kad įrangos įsigijimas ir laikymas tampa kur kas patogesnis ir paprastesnis. Tik reikia derinti su kaimynais, kuriuos gali irgi dominti tokia opcija.

Gera, kad šiais laikais ekologiškas gyvenimas tuo pačiu yra ir patogus gyvenimas. Taip pat džiugu, kad kiekvienas žmogus, kuris rūpinasi gamta ir tuo pačiu savo ateitimi – turi galimybę prisidėti prie to. Tik reikia priimti teisingus sprendimus,kaip kad saulės parkai, kurie mums atveria galimybes kurti žalią ateitį.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>