Autodalių klasifikacija

Apsilankę auto dalių parduotuvėje www.Automobiliudalys24.lt, pamatysite, kad auto dalys dažnai yra klasifikuojamos į kategorijas, kuriose vartotojui visada lengviau viską rasti nei ieškant bendrame skelbimų sraute.

Kėbulas

DalysPradėkime nuo kėbulo, nes tai mums geriausiai matoma automobilio dalis, tačiau ji sudaryta iš daug kitų smulkesnių dalių ir detalių. Kėbulą sudaro durelės, kurių gali būti dvejos arba ketverios. Taip pat yra kapotas, ir bagažinės dangtis. Tai gana panašios dalys, kurias būtų galima vadinti simetriškomis. Žinoma, yra ir įvairios apdailų bei apsauginės juostelės, taip ir patys stiklai, kurie gali būti durelėse bei prieky, gale. Kėbulą taip pat sudaro ir gaubtas, purvasaugiai, rėmo šoninės pavažos, sparnai, buferis, grotelės. Einant link smulkesnių detalių, tačiau ne ką mažiau svarbių, verta paminėti veidrodėlius. Jie mašinai labai svarbūs, nes jie yra tarsi vairuotojo galinės akys. Taip pat svarbu yra automobilio užraktai, spynos ir durelių rankenėlės, tai reikalinga tiesiog žmonių patogumui vaikštant, laipiojant.

Išmetimo sistemos dalys

Toliau gilinantis į auto dalių skirstymą, galima vardinti išmetimo sistemos elementus. Katalizatorius yra tas elementas, kurio veikiausiai senos mašinos jau neturi, nes ši dalis būna paprastai jau išpjauta, kadangi ji pagaminta iš gana brangaus metalo ir nėra tokia jau būtina mašinai. Būtinas yra galinis duslintuvas, keitiklis ir visa išmetimo sistema. Taip pat svarbu yra ir kietųjų dalelių filtras, jis turi gerai veikti, jeigu norite važiuoti ir neteršti oro. Reikalingi pilnam funkcionavimui ir kolektoriai, tarpikliai ir pan.

Stabdžiai

Be galo svarbi automobilio sistema yra stabdymo sistema. Jeigu ji šlubuoja, gresia netgi pavojus gyvybei. Prieš pravežant automobilį pro techninę apžiūrą, paprastai kiekvienas vairuotojas pasistengia būti tikras, jog su stabdžiais tikrai nekils problemų. Reikia numatyti, kad gerai veiktų cilindrai, kad būtų tvarkoje su stabdžių apkabomis, kad gerai veiktų būgnas, jėgos reguliatorius. Taip pat gali tekti pakeisti stabdžių skystį, žarnelę ir kaladėles, jeigu atrodo, kad tai būtina.

Variklio auto dalys

Turbūt daugiausiai dalių, kurias vis tenka pakeisti, galime rasti automobilio variklio viduje. Mat čia bus ir kompresorius, ir siurblys, ir aušintuvai, ir termostatai, ir diržas – labai svarbi dalis. Jeigu norime atnaujinti mašiną, pirmiausia reikėtų pradėti ją tvarkyti ne nuo kėbulo, o nuo variklio. Tik taip užtikrinsime, kad ji gali būti išties techniškai tvarkinga ir kad su ja bus nebaisu važiuoti net ir ilgesnį atstumą.

1 comment on “Autodalių klasifikacija

  1. Kėbulas, išmetimo dalys, stabdžiai, variklio dalys.. Pasigedau padangų ir jų kainu. Įdomu kodėl tai nepaminėta.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>