Boulingo kainų kontrastai

Boulingas tai ne tik sporto šaka, kurios ištakos buvo atrastos dar Senovėje, tačiau šiandien tai puiki pramoga, leidžianti aktyviai praleisti laiką su šeima ar draugų būriu. Boulingo kaina Lietuvoje labai kontrastinga – galima rasti klubų kur takelio kaina vos keli eurai, tačiau yra klubų, kur boulingo takelio kaina siekia ir porą dešimčių eurų. Tai priklauso nuo įvairių faktorių.

Kontrastai

Sovietmečiu uždraustas ir su nepriklausomybe grįžęs boulingas pradėjo savo naujus žingsnius mažomis kainomis, tačiau kaip ir minėjome anksčiau, šiandien boulingo kaina ypač kontrastinga. Pagrindiniai faktoriai tai savaitės dienos ir šventės, klubo geografinė vieta, miesto dydis ar tipas, kokybė ir aplinka. Šiuos faktorius ir nutarėme aptarti.

Boulingo pažaidimasVisų pirmiausia pradėsime nuo geografinės vietos, miesto dydžio ar tipo. Be abejonės tokiuose didmiesčiuose kaip Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje boulingo kaina yra aukščiausia Lietuvoje. Tai įtakoja publikos gausa, žmonių mentalitetas, kuris reikalauja pramogų, socializacijos, aktyvaus laisvalaikio. Nors vyrauja stereotipas, kad Vilniuje yra didžiausios kainos, teko nustebti, jog Vilniaus ir Kauno kainos yra daugmaž tolygios, tačiau Klaipėdoje esti kontrastingas reiškinys – galima rasti labai pigių arba labai brangių (brangesnių už Vilniaus ir Kauno) boulingo takelių. Tai leido padaryti išvadas, jog takelio kainą įtakoja ir miesto tipas. Klaipėda – kurortinis miestas, todėl centre ar aplink senamiesty įsikūrę boulingo klubai turi aukčiausias kainas. Mažesniuose miesteliuose kaina nepalyginamai mažesnė, tačiau tokių yra nelabai daug.

Kokybė ir aplinka taip pat žymus faktorius kontrastingoms kainoms. Prastesnės kokybės, be kavinių ir barų paslaugų šalia kainos yra labai nedidelės, o galimybė užsisakyti maisto ir gėrimų, tuo pat metu žiūrėti krepšinio ar futbolo varžybas, didesnis takelių skaičius pakelia aukštesnę kainos kartelę.

Paskutinis ir tikrai ne mažiausiai svarbus faktorius kainų dydžiams tai savaitės dienos ir šventės. Kiekviename mieste boulingo takelių kaina yra žymiai mažesnė darbo dienomis pirmoje dienos pusėje, ypač viduryje savaitės. Savaitgaliais ir penktadienio vakarais kaina gali stipiriai šoktelėti bei priversti patuštinti piniginę. Švenčių dienos prideda dar didesnius antkainius prie savaitgalio kainos, tad per šventes rekomenduojama eiti tik su nemažu draugų būriu.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>