Buhalteriniai klausimai kiekvienam

Galbūt galvojate, kad buhalterinė apskaita Vilniuje reikalinga tik turtingiems įmonių vadovams, turintiems namą Turniškėse ir 100 darbuotojų savo korporacijoje. Bet iš tiesų viskas yra truputį kitaip. Kadangi buhalterinės apskaitos paslaugų mums visiems reikia nuolat, tik mes apie tai net nesusimąstome. Kokios yra tos kasdienės visiems reikalingos buhalterijos paslaugos?

Kasmet deklaruojant pajamas

BuhalterijaNors pajamų deklaravimas iš esmės turėtų būti kažkas labai paprasto, tačiau kasmet daugybei žmonių tai sukelia daug problemų. Visgi, paaiškėja, kad ne taip ir lengva užpildyti tas „paprastas“ VMI suformuluotas preliminarias deklaracijas. O jeigu dar nesate visiškai plikas – basas, jeigu turite kokį žemės sklypelį ar nuomojate butą, jeigu ką nors dirbote pagal autorinę sutartį – prasideda klausimai, kas kaip, kodėl. Taip pat ir esant verslininku ar kitaip vykdant kokią nors veiklą. Taigi, reikalų, kada prireikia individualios buhalterių konsultacijos, tikrai yra. Ir žinote, jau geriau sumokėti 20 eurų už pusvalandžio ar valandos susitikimą su buhalteriu, negu valandų valandas ar dienų dienas ieškoti informacijos forumuose, kur niekas nieko nežino ir yra tik puse ausies girdėję.

Dirbant pagal individualią veiklą

Kita situacija, kada verta pasikonsultuoti su buhalteriu – vykdant individualią veiklą pagal IVP arba su verslo liudijimu. Patogu pasitarti, nes tada tiksliai žinosite, ką ir kaip daryti su savo mokesčiais. Daug žmonių suklysta ir nesumoka visko, ką reikėtų, vėliau būna labai skaudu, kai institucijos pačios nuo jūsų sąskaitos kažką nuskaito. Lygiai taip pat nemalonu ir tada, kai dirbant sąžiningai paaiškėja, kad esate kažkuo kaltinamas. Geriausias variantas – jeigu netyčia mokesčių sumokate per daug, o paskui juos susigrąžinate. Tačiau ir to neturėtų vykti, nes gal tų pinigų reikėjo tuo metu, kai permokėjote, o ne tada, kai juos grąžina. Taigi, buhalterinės apskaitos pamokėlė ar trumpa konsultacija būtų puikus dalykas.

Įsteigus mini įmonę ar organizaciją

Jeigu steigiate individualią įmonę ĮĮ, viešąją organizaciją, kitokio tipo mažąją įmonę, mažąją bendriją MB, ar net didesnę įmonę – visada reikia pasitarti su buhalteriais. Tuomet gausite tikslius atsakymus ir konsultaciją, žinosite, kad tvirtai stovite ant žemės, kad nieko nepralošite ir galėsite vykdyti veiklą, kurią ir norite vykdyti. Teikiant projektą viešiesiems pirkimams, o gal kultūrai paramos prašant, valstybiniams projektams, tada irgi pravartu iš anksto viską derinti su buhalteriais, kad vėliau netektų už klaidas mokėti dvigubai.

1 comment on “Buhalteriniai klausimai kiekvienam

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>