Drabužinės įrengimas ir erdvės planavimas

Vesida spintosBaldininkai pastebi, kad Lietuvoje auga drabužinių poreikis. Tinkamai suplanuota, originalaus dizaino erdvė padeda efektyviai išnaudoti gyvenamąjį plotą ir suteikia funkcinės naudos – reikalingi drabužiai randami kur kas greičiau ir patogiau, be to, erdvus drabužinės išplanavimas užtikrina tinkamas rūbų laikymo sąlygas – drabužiai nesiglamžo, nesusimaišo ir neišsimėto.

Drabužinė – tai atskiras kambarys, kurio dydis skiriasi priklausomai nuo būsto architektūrinių sprendimų ir gyventojų išsikeltų lūkesčių. Šioje erdvėje gali būti laikomi ne tik drabužiai, bet ir avalynė, kasdien naudojami rakandai, patalynė ir t. t. Tinkamai suplanuota drabužinė taupo erdvę ir laiką – tvarkingai sudėti daiktai yra kur kas greičiau surandami, be to, pati patalpa užtikrina geresnes matomumo sąlygas. Tiesa, drabužinės įrengimas ir racionalus jos išplanavimas – gana sudėtingas darbas, kuriam reikės specialisto pagalbos ir patarimų. Apie drabužinių įrengimą rekomenduojama pagalvoti statybų pradžioje. Priklausomai nuo individualių pageidavimų, minėtoji patalpa gali būti įrengiama tiek atskirame kambaryje, tiek miegamajame ar kitoje patalpose. Itin praktiškas sprendimas – drabužinė, įrengiama palėpėje, erdvėje po laiptais ar nišoje.

Pradedant drabužinės įrengimo ir planavimo darbus, visų pirma reikia numatyti, kiek žmonių šia erdve naudosis ir kas joje bus laikoma. Nuo to priklauso ir lentynų, stalčių bei pakabų skaičius bei ploto suskirstymas. Jei gyvenate būste su aukštomis lubomis, siūlome pagalvoti apie antresoles, tačiau tokiu atveju reikės specialių kopėtėlių, kurios bus naudojamos aukštai esantiems daiktams pasiekti. Jei drabužine naudosis ir vaikai, nepamirškite pagalvoti apie žemiau esančias lentynas ir stalčius, kuriais galės naudotis mažieji. Primename, kad drabužinėje reikalingas didelis ir patogus veidrodis bei tinkamai suprojektuota apšvietimo sistema. Idealu, jei drabužinėje yra langų ir į ją patenka natūrali saulės šviesa. Nepamirškite, kad drabužinė turi būti gerai ventiliuojama.

Kad drabužine džiugintų savo praktiškumu, patogiu naudojimu ir kokybe, rinkitės patikimus gamintojus ir pardavėjus. Lietuvoje vertinamos VESIDA spintos ir drabužinės atitinka aukštus kokybės reikalavimus ir gali būti pritaikomos individualiems pirkėjų poreikiams. Patikimos konstrukcijos užtikrina patogų drabužinės naudojimą ir padeda racionaliai išnaudoti gyvenamosios erdvės plotą. Primename, kad drabužinės efektyvumą ir naudojimo patogumą lemia skyriai ir erdvės padalijimas. Tiesa, kuo daugiau priedų rinksitės, tuo didesnių išlaidų pareikalaus įrengimo darbai. Iš kitos pusės, specialistai vieningai sutinka – taupyti drabužinės sąskaita tikrai neverta, kadangi tai vienas dažniausiai naudojamų baldų, kuriam keliami itin aukšti praktiškumo reikalavimai.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>