Estetinis plombavimas: ką svarbiausia žinoti?

Norintys pagražinti savo šypseną neretai pasvarsto apie galimybes, kurios leistų tą pasekti. Estetinis plombavimas šiuo metu yra neabejotinai populiariausia procedūra, kuri padeda panaikinti spalvos nelygumus, karieso pažeistas vietas, tarpus tarp dantų, ir t.t. Ši procedūra yra tausojanti dantų audinį, ir gali būti taikoma tikrai labai įvairiose situacijose. Palanku tai, kad estetinis plombavimas yra gana nebrangus ir greitai atliekamas, taigi, iki gražesnės šypsenos trūksta visai nedaug!

Kaip pasiruošti procedūrai?

Prieš estetinį plombavimą visada rekomenduojama pasirūpinti profesionalia burnos higiena, kuri atliekama odontologijos klinikoje. Jei pacientas pageidauja balinti dantis, svarbu žinoti, kad tą reikia atlikti dar prieš estetinį plombavimą. Tai svarbu dėl to, kad plombinės medžiagos nenubąla, taigi, galimi spalvos netolygumai.

Kada gali būti atliekamas estetinis plombavimas?

  • Kai norima panaikinti diastemą (tarpą tarp dantų);
  • Kai pacientas nėra patenkintas savo dantų forma;
  • Kai yra nedidelis dantų kreivumas;
  • Kai dantys yra pažeisti ėduonies;
  • Kai dantų spalva yra netolygi (pavyzdžiui, dantų dėmės gali atsirasti nuo kabių, vartojamų vaistų, ir t.t.)

Procedūros atlikimo eiga

Vieno vizito metu gali būti plombuojami keli dantys. Estetinis plombavimas yra gana greitai atliekama procedūra – vos per kelias valandas gali būti plombuojami maždaug keturi dantys (tai visada priklauso nuo konkrečios situacijos). Pirmiausia išklausomi paciento pageidavimai, tuomet šlifuojamas natūralus dantų audinys, ir atitaikoma reikalinga spalva, ir dedamos estetinės plombos.

Po estetinio plombavimo…

Labai svarbu tai, kad pacientas kelias dienas vengtų dažančių produktų, nes tai gali turėti įtakos plombinės medžiagos spalvos pokyčiams. Kad taip nenutiktų, kurį laiką venkite arbatos, morkų sulčių, juodos kavos ir kitų dažančių gėrimų bei maisto produktų. Jei jums sunku atsisakyti kavos, geriausia kurį laiką gerti kavą su pienu. Po poros savaičių rekomenduojama apsilankyti klinikoje, kurioje odontologas įvertins atliktą darbą, ir, jei reikia, atliks korekciją.

Estetiškai plombuotų dantų priežiūra

Nors gana dažnai manoma priešingai, tačiau estetiškai plombuotų dantų priežiūra tikrai nėra labai sudėtinga. Kaip jau minėta anksčiau, geriausia kurį laiką vengti dažančių produktų, ir taip pat labai svarbu pakankamai dėmesio skirti burnos higienai. Venkite balinamųjų ir kitų dantų pastų, kurios gali pažeisti dantų paviršių, stenkitės nekąsti pernelyg kietų maisto produktų (juos geriausia susmulkinti), reguliariai lankykitės odontologijos klinikoje, kurioje būtų atliekama burnos higiena ir poliruojami estetiškai plombuoti dantys. Jei pasirūpinsite tinkama priežiūra, estetiškai plombuoti dantys tarnaus maždaug 8-12 metų.

Galite būti tikri, kad estetinis plombavimas leis jums džiaugtis kur kas gražesne šypsena. Šiuo metu galima rasti iš tiesų nemažai klinikų, kurioje yra siūloma ši paslauga, tad kiekvienu atveju galėsite rasti tokią, kuri geriausiai pateisintų jūsų lūkesčius – galite pasidomėti klientų atsiliepimais, teikiamų paslaugų kainomis, ir t.t.

Daugiau apie estetinį plombavimą Vilniaus klinikoje Šv. Kristoforo odontologijos klinika skaitykite čia : https://kristoforoklinika.lt/odontologija/estetinis-plombavimas/

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>