Gerda būti traktoristu

Nors beveik kiekvienas jaunas žmogus savo ateitį sieja su šiuolaikinėmis technologijomis ir kasdieniu sėdėjimu prie kompiuterio, kai kurie jauni žmonės pasuka visai kitu keliu ir traktoriai tampa jų pagrindiniu darbiniu arkliuku. Pakalbėjus su traktorių valdančiu jaunuoliu, paaiškėjo, kad jis labai laimingas, galėdamas būti jaunuoju ūkininku.

Gauna gerą paramą iš valstybės ir ES

Žemės ūkio technikaKaip sako jaunasis ūkininkas, dabar turėti savo ūkį ir gyventi kaime tikrai labai apsimoka, nes tą visomis priemonėmis skatina ir valstybė, ir ES. „Galima sakyti – tik gyvenk ir dirbk. Net ir šie paskutiniai mano nauji traktoriai pirkti iš ES pinigų. Tikrai labai verta būti ūkininku, kadangi gauni didžiulę paramą, jeigu tik moki teisingai užpildyti savo popierius. O veikiausiai moki, nes ne čia bus sunkiausia ūkio dalis. Tai turi ir pradinėms investicijom ir viskam, ko tik kažkur prireikia, tai labai patogu. Galiausiai, net už tą pačią dirbamą žemę tau moka išmokas. Arba, jeigu blogi orai ir derlius prastas – vėl gauni kažkokią kompensaciją. Man atrodo, miesto žmonių darbai daug sunkesni ir beviltiški, kaip užburtas ratas. Nei jie paramos gauna, nei jiems kas nuostolius atperka, nei jiems ten šiaip smagu“, – sako vyras.

Mato gamtą ir tai, ko nemato miesto žmonės

Didžiausiu privalumu visgi jaunasis ūkininkas įvardina tą ryšį su gamta, kurio neturėtų, jeigu dirbtų mieste. „Miestai man atrodo kaip kažkokiomis kapinėmis virtę betono ir metalo blokai. Aš augau miestelyje, bet visada turėjome savo ūkį ir gyvulių, traktoriai ir visokie žemės ūkio padargai jau tada man rūpėjo. Ir žinojau, kad vėliau tikrai norėsiu gyventi gamtoje. Ir tikrai puiku, kad turiu galimybę tą padaryti ir šiuo metu būtent taip ir gyvenu“, – sako vyras. Jam svarbu matyt, kaip keičiasi metų laikai, kaip pateka saulė iš už miško, kaip vingiuoja šalia sraunus upelis.

Pajuda ir yra sveikas

Dar viena šių laikų žmonių problema – visiškas nenoras pajudėti. Daug kas tiesiog sėdi mieste prie kompiuterio ir dėl tokio gyvenimo būdo paskui praranda sveikatą. „Jau kad ir į tą traktorių įliptum, reikia nemažai pakrutėti“, – sako vyras. O kur dar nuolatinė valdų apžiūra. Judėti kaip senais laikais su dalgiu ir grėbliu nebereikia, tačiau tai vis tiek yra šioks toks judėjimas gamtinėje aplinkoje. Be to, kaip pats sako, net ir oras kaime yra sveikesnis.

1 comment on “Gerda būti traktoristu

  1. Na kuo toliau, tuo labiau žemės ūkio technika darosi išmanesnė ir patogesnė. Nėra ką lyginti, kas buvo prieš 100 metų!

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>