Geriausi įspūdžiai iš plaukimo baidare

Plaukiame baidarėmisNe pirmus metus kai kurie žmonės nuomoja baidares Žemaitijoje, o kiti nuomojasi. Baidarės Lietuvoje labai išpopuliarėjo per pastaruosius 20 metų, sulig Nepriklausomybės įsigyvavimu. Tai populiari pramoga ir kitose šalyse, kur daug gamtos ir upelių. Tiesa, Skandinavijoje ar kitose šalyse dažnai plaukimas baidare gali būti ir ekstremalus, nes upės sraunios ir labai vingiuotos. O štai lietuviai dažniau pasimėgauja paprastesniu plaukimu, kada upės ramesnės ir saugesnės. Tačiau ar taip plauktum, ar kitaip, nepamirštami įspūdžiai išlieka.

Nuostabi gamta, būdas pažinti kraštą

Aleksandra pasakoja, kad jai plaukimas baidarėmis sukelia pirmiausia nuostabą dėl to, koks gražus yra mūsų kraštas. „Gyvenu Vilniuje ir paprastai grožiuosi mūsų architektūra. Tačiau mėgstu ją ne naują ir atrestauruotą, o senus apleistus pastatus, tokius, kurie mena kažkokią istoriją, turi jos pėdsakų. Su draugais kartais lendame į tokius senus namus. O čia, plaukiant baidarėmis, mane tiesiog pakeri irgi kažkas panašaus. Nes plauki ten, kur žmogaus seniai neliesta. Kur yra ne kažkokie naujai pastatyti pastatai, o savo istoriją turinti gamta, ir ji nuostabi. Neįtikėtina, kad kai tik išplauki upe, iškart pasileidi per Lietuvą, tokią visai kitokią ją, gražią, nematytų, neregėtą ir netikėtą. Man tai labai patinka, ir netgi kai priplauki kažkokią gyvenvietę, miestą, tai toks ir mažytis nusivylimas apima, nes norisi greičiau tą miestą praplaukti“, – įspūdžiais iš plaukimo baidarėmis dalijasi Aleksandra.

Fizinis judėjimas, nepavargstant

Rokas sako, kad jam patinka plaukti, nes jis supranta, kad puikiai ir sveikai jaučia laisvalaikį, tačiau nesijaučia savęs alinantis sportu. „Labai nemėgstu sporto, nors žinau, kad man reikėtų juo užsiimti ir tą daryti nuolat. Tačiau sportas iš tikro priverčia nuolat susimąstyti, nes matau kitus tą darant. Tada graužiuosi, kad sėdžiu visą dieną ir mažai judu. Žinau, kad turėčiau pajudėti daugiau. Tad galiausiai viskas ir pasibaigia tokia kažkokia savigrauža ir tiek. Visgi, manau, kad fizinis judėjimas turi būti suderinamas su malonumu, kaip plaukiant baidarėmis. Nes plaukdamas aš net patiriu malonumą, kad pajudu“, – sako jis.

Atokvėpis nuo technologijų

Skaitmeninių technologijų vadybininkė Agnė sako, kad jai malonu atitrūkti nuo kompiuterio ir interneto. „Kad ir kaip myliu savo darbą ir nekeisčiau jo į jokį kitą, bet man to atotrūkio ir atokvėpio nuo technologijų tikrai reikia ir būtent plaukiant baidarėmis gaunu daug sultingos ir nuostabios gamtos“, – sako ji.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>