Kaip skolinti pinigus draugui

Greita paskolaKartais draugams greita paskola atrodo kažkas tokio rizikingo ir nepriimtino, todėl pasiskolinti jie ateina pas turtingesnius draugus. Tada kyla daug klausimų dėl rizikos, pasitikėjimo ir draugystės. Jeigu pas jus atėjo draugas pasiskolinti, darykite viską šaltai. Gal tai jums iškart nekels jokių problemų, tačiau net ir tokiu atveju apie viską gerai pagalvokite.

Apsvarstyti, ar tikrai turite skolinti draugui

Taigi, pirmiausia paprašykite laiko pagalvoti ir tuomet suteikti atsakymo. Juk ir paskolų sistema turi nemažai informacijos, kurią reikėtų suvirškinti, jeigu jums tai būtų kažkas naujo (plačiau skaitykite čia). Taip ir jūs turite gavę pasiūlymą ne iškart jo imtis, o pagalvoti. O kai jau turėsite laiko tiems pamąstymams, tai galvokite pirmiausia apie save. Kiek iš jūsų nori pasiskolinti? Ar tos sumos jums reikės laikotarpyje, kuriuo bus paskolinta? O gal reikės iškart, kai grąžins, o kas, jeigu vėluos grąžinti ir jūs negausite tada, kai jums reikės? Tuomet bus daug problemų. Įvertinkite visas tas rizikas. Įvertinkite žmogaus patikimumą. Koks jo grąžinimo planas? Ar jis turi aiškią strategiją, kaip grąžinti viską? Pagalvokite ir apie tą atvejį, kas būtų, jeigu metų metus temptų ir negrąžintų? Ar išdrįstumėte jam tuomet kelti bylą?

Nebijoti pasakyti „ne“ ir pasiūlyti alternatyvas

Gali būti, kad suprasite, kad nenorite skolinti. Kad tai atrodys per daug rizikinga, ir jeigu jam nepavyks grąžinti, jūs sugadinsite amžiams santykius. Tad jūsų „ne“ ir paskolos neteikimas santykių tikrai nesugadins. Bus nemalonu, bet išties jūs išsaugosite draugystę, o draugas vis tiek ras kitų alternatyvų. Galite jam iškart pasiūlyti pasinaudotigreita paskola – labai populiariu būdu gauti pinigų, kai jų reikia, ir nesugadinti bei nekomplikuoti santykių.

Skolinimo atveju, pasirašyti vekselį, sutartis

Kitas klausimas yra skolinimo atvejis. Jūs turėtumėte pasirašyti vekselį ir sutartį, kad jūs pinigus grąžinsite. Antraip jie iš tiesų gali tiesiog prapulti. Tačiau tai bus nesąžininga ir amžinai skaudu jūsų atveju. Jeigu paskolinsite tik žodžiu, visada tai prisiminsite kaip savo didžiausią klaidą, o tą žmogų prakeiksite ir nekęsite labiau negu žmogaus, kuris iš tiesų jums kažkada padarė kažką labai blogo. Taigi, apie tai pagalvoję, galėsite skolintis taip, kad galėtumėte blogiausiu atveju, pinigus atgauti teismo būdu. Todėl būtinai pasirašykite skolinimo faktą patvirtinančius dokumentus. O tam net nėra būtinos teisininkų paslaugos – tą galima padaryti ir paprasčiau.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>