Ką apie žmogų sako jo papuošalai

Nuo senų laikų papuošalai žmogui buvo būtini ne kaip praktiniai, o kaip ritualiniai priedai. Nors mums pilnai pakaktų gyvybiniams poreikiams patenkinti tiesiog savo drabužių, tačiau žmogus dažniausiai vis tiek nori puoštis. Senovėje papuošalai reiškė dievų garbinimą, vėliau tai reiškė socialinį statusą. Šiais laikais papuošalai taip pat gali nurodyti kultūrinius ir socialinius skirtumus tarp žmonių.

Stilingi papuošalai

BižuterijaVisada galima pastebėti žmonių, kurie dėvi papuošalus pagal tai, kokie tuo metu madingi. Madų vaikytis gali tiek jauni, tiek vyresni žmonės. Madoje atsiranda labai dideli auskarai – ir štai moterys varžosi su pačiais didžiausiais auskarais. Kitais metais išpopuliarėja maži, vos matomi – ir tokie pasidaro masiniai. Tokias madas diktuoja ir mados namai, ir pačios parduotuvės, kuriose visa tai galima rasti.

Religiniai papuošalai

Vis dar iš senų laikų yra ir religiniai papuošalai, arba bent jau nurodantys kažkokią religiją. Musulmonai, krišnaistai ir kitos rytų religijos naudoja daug papuošalų. Paprastai pagal tai mes juos netgi galime atpažinti. Mat arabiški, indiškipapuošalai nesilaiko vakarietiškų madų, jie tiesiog yra ir paveldimi karta iš kartos, ir šį tą reiškia patiems žmonėms, kurie juos dėvi. Yra ir mūsų kultūroje religinių papuošalų. Tarkime, krikščionys dažnai nešioja grandinėles su kryželiais arba medalionais su Marijos Mergelės atvaizdu. Galų gale, vestuvinis žiedas taip pat yra svarbus papuošalas, susijęs su santuoka, kurią dažniausiai žmonės mėgsta priimti būtent bažnyčioje.

Socialinio statuso žymėjimas

Taip pat papuošalai pagal savo vertę dažnai gali reikšti ir norą pademonstruoti savo socialinį statusą. Vestuvinis žiedas, nesvarbu iš ko jis padarytas, nurodo, kad žmonės yra susituokę. Brangūs papuošalai dažnai asocijuojasi su tuo, kad žmogus yra geroje materialinėje padėtyje. Tada juvelyrikai naudojamas auksas, sidabras, brangieji metalai ir akmenys.

Simbolika

Daugybė žmonių papuošalus nešioja pagal tai, ką jie jiems reiškia. Juk ir mes turime savo mylimus žmones, kuriems kartais padovanojame papuošalą. Tradicijų, kai turime vienas kitam kažką dovanoti, mūsų žemėje yra labai daug. Jos pasireiškia per gimtadienius, vardadienius, krikštynas, Kalėdas, moters ir vyro dienas, motinos dieną, Velykas ir visokias kitokias šventes. Jų metu kartais padovanojame vieni kitiems apyrankes, auskarus, pakabukus, grandinėles. Vėliau tas papuošalas ne tik galimai dera arba nedera prie pasirinktos aprangos, bet ir primena tą žmogų, kuris padovanojo papuošalą, o tai tampa svarbu ir miela kiekvienam žmogui.

1 comment on “Ką apie žmogų sako jo papuošalai

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>