Ką pasirinkti – pastolius ar mobilų bokštelį?

PastoliaiKiekvienoje statybų aikštelėje nepaprastai svarbu tinkami įrankiai. Jie tikrai gali sutaupyti jums daug laiko ir sveikatos. Žinoma, geri įrankiai reikalauja papildomų investicijų, tačiau jos atsiperka. Šiais laikais, kai lubų aukštis daugelyje gyvenamųjų patalpų yra tikrai nemažas, atliekant remonto, ar statybos darbus išsiversti be bokštelio ar pastolių yra tikrai sudėtinga. Aliuminiai pastoliai kaina nenusileidžia mobiliems bokšteliams, tačiau pasitarnauja kiek kitokioms reikmėms. Pastoliai yra lengvai reguliuojami, gali būti aukštinami, lengvai moduliuojami. Jie puikiausiai pasitarnauja ten, kur prie sienos ar lubų praleidžiama daugiau laiko vienoje vietoje, kadangi jų išmontavimas ir transportavimas reikalauja papildomų laiko sąnaudų. Tuo tarpu aliuminiai bokšteliai yra naudingiausi įvairiuose montavimo darbuose, kur pastoviai reikia judėti iš vienos vietos į kitą. Iš kitos pusės, tokių bokštelių modifikavimas yra sudėtingesnis ir brangesnis.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis mobilų aliuminį bokštelį? Visų pirma, labai svarbi ratukų kokybė. Kadangi bokštelis yra mobilus, ratukai yra tiesiog kertinės svarbos komponentas. Su nekokybiškais ratukais, kurie gali užstrigti ar net nulūžti, mobilumas dings ir pats bokštelis praras savo esmę, kadangi jį reikės tiesiog rankomis pernešti iš vienos vietos į kitą. Nors jis ir aliuminis, tai padaryti vis tiek nebus labai lengva. Taip pat atkreipkite dėmesį ir į platformos aukštį. Pardavėjai dažniausiai nurodo darbinį bokštelio aukštį, bet tai nėra tolygu platformos aukščiui. Darbinis aukštis yra preliminarus aukštis, kurį galėsite pasiekti, stovėdami ant platformos. Kai kurie bokšteliai pasižymi universalumu, kuomet platforma gali būti montuojama keliose skirtingose padėtyse, o kai kurie turi tik vieną fiksuotą aukštį.

Dar vienas faktorius, kurį reikėtų apsvarstyti prieš perkant mobilų bokštelį – galimybė komplektuoti jį su priedais ir taip keisti darbines savybes. Pavyzdžiui, jei įsigysite bokštelį, kurio darbinis aukštis yra 3 metrai, tačiau ateityje, pasikeitus poreikiams, panorėsite susikomplektuoti bokštelį taip, jog jo darbinis aukštis būtų 7 metrai – ar yra priedų, galinčių užtikrinti tokį dalyką? Priedų reikės nemažai, kadangi kuo didesnis aukštis, tuo daugiau saugumo atributų reikia norint užtikrinti siauro bokštelio stabilumą. Tam prireiks atraminių įstrižainių, papildomų skersinių, papildomų šoninių sienelių ir papildomų platformų, kurios būtų su grindyse atsiveriančiomis durelėmis.

Na ir galiausiai, atkreipkite dėmesį į gamintoją ir kokius saugumo sertifikatus jis gali pateikti. Dirbant aukštai saugumas yra vienas iš svarbiausių dalykų, todėl nepagailėkite pinigų tikrai kokybiškam daiktui.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>