Ką reikėtų žinoti apie gerą plakato maketą

Galima pagalvoti, kad plakatu maketavimas yra tokia veikla, kuria gali užsiimti kone kiekvienas: juk nesunku atsidaryti naują Word dokumentą ir ten sumaketuoti kažkokį vaizdą. Tačiau toks įspūdis yra visiškai klaidinantis. Kadangi iš tikrųjų plakatų maketavimas kaip ir bet kokie kiti maketavimo darbai yra sunki užduotis ir reikia mokėti tą daryti. Ką reikėtų žinoti apie plakatų maketavimą.

Rinkitės profesionalą

Taigi, visų pirma, pats svarbiausias dalykas vis tiek yra profesionalo pasirinkimas. Net jeigu reikia paprasto plakato dėl artėjančio renginio ar kažko kito, nereikėtų galvoti, kad žmonės kažko nesupranta, nepastebi ir tiesiog nežino, kaip atrodo geras plakatas. Plakato maketą spaudai visada geriau duoti daryti tą kurti sugebančiam, mokančiam žmogui, o ne tikėtis, kad viskas įvyks savaime ir kad išsisuksite ir su itin prastu maketu spaudai.

Galvokite apie spaudos kainą

PlakataiLabai svarbu visada įvertinti, kiek jums kainuos plakatas. Maketui niekada negailėkite, tačiau jau maketavimo stadijoje privalu apsispręsti dėl kai kurių dalykų, kurie paskui nulems spaudos brangumą. Spalvos, popieriaus užpildymas rašalu, taip pat plakato dydis, popieriaus tipas – visa tai turi būti žinoma iš anksto.

Rinkitės spalvas atsakingai

Ne visada geriausias plakatas – tai ryškus ir spalvotas plakatas. Viskas priklauso nuo to, kas yra reklamuojama, ir kaip išdėstomi elementai. Galbūt juodame fone esantis vienas raudonas blynas atkreips į save dėmesį labiau negu plakatas, kuriame bus daugybė spalvotų cirko artistų ir net bus sunku matyti, kas ten išvis pavaizduota. Taigi, spalvas rinkitės tikrai labai atsakingai ir tokiu būdu galėsite sukurti maketą spaudai, kuris iš tiesų jūsų nenuvils.

Neperkraukite informacija

Svarbu atsirinkti, kas yra svarbi informacija, kurią reikia pateikti plakate. Tai galbūt kažkoks laikas, vieta, kažkokia svarbi nuoroda. O toliau, jeigu manote, kad dar tinka, gali būti grafinė informacija – nuotrauka arba logotipas. Arba galbūt vietoje jos – koks nors svarbus šūkis. Tačiau visa tai turi būti iš tiesų protingai padaryta ir suderinta. Be viso šito dalyko, nieko gero nebus. Jeigu perkrausite plakatą informacija, tai į jį nei jūs, nei kas nors kitas nenorės žiūrėti. Būtinai plakatą renkite taip, kad jis būtų tikrai tinkamas. Į plakatą pažvelgus iškart turi pasidaryti lengva ir paprasta. Pamatai, viską supranti, nusprendi, tai tave domina ar ne, ir toliau priimi sprendimus. Apsvarstykite, kur ir kokią publiką plakatas informuos.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>