Ką rinktis buhalterijos vedimui?

Tvarkingai vedama buhalterija – svarbus darbas, kurį turi atlikti šios srities profesionalai, todėl svarbu pasirinkti, kaip jums bus teikiamos buhalterines paslaugos. Galimi keli skirtingi pasirinkimai: samdyti buhalterį, patikėti darbus buhalterinių paslaugų įmonei arba patiems vesti buhalterinę apskaitą. Koks pasirinkimas yra pats geriausias?

Profesionali buhalterijaDaugeliui įprasta, kad įmonėje dirba buhalteris, todėl nenuostabu, kad vis dar daugelis įmonių savininkų samdo buhalterius ir apie kitus galimus pasirinkimus net nesvarsto. O galimybių yra ir daugiau, pavyzdžiui, galima savininkui išmokti buhalterijos ir vesti buhalterinę apskaitą. Tokių atvejų yra tikrai nemažai, tačiau čia slypi pavojus atlikti darbus netinkamai, nes paprasčiausiai buhalterijos mokytis reikia ilgai, o ir klaidų, net ir dirbant ne vienus metus, tikrai pasitaiko. Ne tik klaidos, bet ir negalėjimas suderinti dviejų skirtingų sričių darbų, kaip vadovavimas ir buhalterija, kelia daug nesusipratimų. Dėl šios priežasties, net ir pabandę patys tvarkyti buhalteriją, daugelis savininkų nusprendžia, kad verčiau samdyti buhalterį, nei patiems bandyti dirbti šį sudėtingą ir kruopštumo reikalaujantį darbą. Apie dar vieną pasirinkimą susimąstoma tik tuomet, kai išgirstama apie tokią galimybę. Tai – buhalterinių paslaugų įmonė. Šis pasirinkimas per kelerius metus vis populiarėja, todėl vis daugiau įmonių savininkų vis dėl to nusprendžia buhalterijos tvarkymą patikėti ne samdomam buhalteriui, o buhalterinių paslaugų įmonei.

Kokie buhalterinių paslaugų įmonių privalumai ir trūkumai? Didžiausias trūkumas yra tas, kad ne visos įmonės gali rinktis tokią galimybę, kai buhalteriją veda tokių paslaugų įmonė. Taip yra dėl to, kad tam tikrais atvejais, įmonė be buhalterio esančio darbo vietoje tiesiog neapsieis. Pavyzdžiui, didelė įmonė, kurioje daug darbuotojų ir yra didelės apyvartos, tai niekaip negalės savo darbų patikėti įmonei, kuri tvarko buhalteriją, o turės samdyti, kad darbo vietoje visuomet būtų buhalteris ir dažniausiai ne vienas. Taigi, buhalterines paslaugos gali būti teikiamos tik tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, mažoms ar vidutinio dydžio įmonėms. Taip pat tokioms įmonėms, kurios vykdo darbus periodiškai, pavyzdžiui, vieną sezoną. Kalbant apie privalumus, tai svarbiausias – sutaupyti pinigai. Samdomas buhalteris kainuoja daug brangiau, nei mokėti buhalterinių paslaugų įmonei. Be to, tokiose įmonėse dirba puikiai savo darbą išmanantys darbuotojai, kurie visuomet užtikrins profesionaliai atliekamų darbų kokybę. Visi darbai bus atlikti laiku ir nebus jokių atostogų ar išeiginių. Tai didžiulis privalumas įmonėms, kurios gali rinktis tokias paslaugas teikiančias įmones.

1 comment on “Ką rinktis buhalterijos vedimui?

  1. Nu tikrai be buhalterijos kaip be rankų, nes kai pati mūsų MB bandžiau vest, tai tiek grybo kaip sakant pripjoviau, o paskui kai atradau vbgrupe.lt/ , tai tikrai tapo lengviau tvarkytis su ta buhalterija kai yra šalia kažkas, kas tikrai išmano savo darbą.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>