Ką rinktis dantų gydymui – Lietuvą ar užsienį?

Yra daug pavyzdžių kuomet Lietuvoje gyvenantys asmenys renkasi savo burnos ertmės tvarkymo darbus patikėti užsienio specialistams. Kodėl taip yra? Pabandysime tai aptarti šiame straipsnyje.

Lietuvoje gydytojų odontologų rinka yra labai didelė, tačiau kalbant apie užsienio rinka ji yra dar didesnė, taigi, kodėl lietuviai renkasi tai, ką galėtų atlikti Lietuvoje. Į tai vieno konkretaus atsakymo vis dar nėra, tačiau pabandykime aptarti kelis pačius svarbiausius aspektus.

Pirmiausia reikia aptarti tai, kad Lietuvos ir užsienio rinkų kainų skirtumai yra tikrai gana ne maži. Kalbant apie Lietuvą, pastebima tai, kad tame pačiame mieste tik skirtingose klinikose tam tikrų procedūrų kainos gali skirtis ir kelis kartus. Pavyzdžiui dantų implantas vienoje klinikoje kainuoja vieną tūkstantį eurų, o šalia esančioje tik šešis šimtus eurų. Kyla klausimas kas tai įtakoja. Tai gali lemti tai, kokia klinika aptieka šią procedūrą, kokius resursus ji naudoja atliekant procedūrą, kiek darbuotojų dirba klinikoje, kokius specialistus ji turi pačioje klinikoje. Kitoje už danties implantą beveik dvigubai mažiau kainuojančią procedūrą odontologas gali imti mažesnius pinigus, nes jis neatlieka visų reikiamų darbų vienas, ar savo klinikoje. Į jo kainą įeina tik pats danties implantas, tačiau nuotraukos, danties implanto gamyba yra atliekama kitur ir už ją mokama atskirai.

Antras dalykas tai, kad užsienyje procedūros atliekamos daug greičiau nei pas mus. Nuvykęs į šalį danties implantas gali būti sumontuotas per kelias dienas, kai tuo tarpu Lietuvoje tai trunka kelias savaites. Žmonės naudodamiesi šia proga kol yra išvykę į kitą šalį, dažnai renkasi šiltesnius kraštus, kad tuo pačiu galėtų kelias dienas dar ir pailsėti.

Trečia, tai atsakomybė, kurią prisiima specialistai. Labai dažnai atlikę tam tikras procedūras, gydytojai odontologai nesuteikia garantijos, ar tiesiog garantija būna skirta tik daliai mechanizmų, ko pasekoje pacientas po kažkiek laiko turi vėl mokėti pinigus už tai, kad darbas buvo atliktas ne kokybiškai. Tačiau verta paminėti, kad kai kurie užsienio gydytojai odontologai taip pat neskiria šimto procentų garantijos visam danties implantui, o tik tam tikroms jo dalims.

Taigi, apžvelgus tai galima prieiti išvados, kad ne visada tam tikra kaina, ar tam tikra vieta gali pacientui garantuoti, kad darbas bus kokybiškas, jo po kiek laiko nereikės koreguoti, o tuo labiau už tą darbą mokėti antrą kartą. Labai svarbu gerai ir kokybiškai atlikti paiešką, išsirinkti specialistą, kuris tikrai labai gerai supranta savo darbą ir galės jums garantuoti tobula darbą. Savo srities specialistų apstu tiek Lietuvoje tiek ir užsienyje tereikia teisingai išsirinkti.

Vilniuje rekomenduojame odontologijos kliniką Naujamiestyje Protezavimas – implantavimas.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>