Kai mašina pigesnė už padangas

Nereikia geresnio įrodymo norint pagrįsti tezę, kad padangos internetu žiemą būtinos naujos, negu slidus plikledis, atsirandantis žiemos pradžioje. Kai žmonės gatvėje ima tiesiog čiuožinėti, turi pagalvoti ir apie tai, kaip važiuos tavo automobilis. Veikiausiai ir jis čiuoš gatve. Taigi, žieminės padangos (latviškai – riepas) leis važiuoti saugiau.

Žiemą keičiame padangas

Padangos jūsų automobiliuiKodėl žiemą netinka vasarinės padangos? Nes vasarinės yra labai kietos, jos skirtos važinėti normaliu asfaltu, gera kelio danga. Tuomet ratų sukibimas su danga būna geresnis, trintis mažesnė ir galima tikėtis didelio greičio. Su žieminėmis važiuojant vasaros keliu, greitis nedings. O kas nutiks? Tiesiog žieminės minkštos padangos greičiau nudils. Tačiau yra kita medalio pusė. Tai – važiavimas žiemą. Jeigu važiuosite su vasarinėmis, tuojau atsidursite griovyje. Žiemą reikia galvoti apie tai, kad padangos internete žieminės padės nepaslysti. Jeigu dar ir spygliuotos, tuomet stabdyti pavyks geriau. Taigi, su žieminėmis padangomis nebaisu važiuoti ir mieste, ir už juo. Tik svarbu, kad visi ratai būtų su žieminėmis, o ne du su žieminėmis, o du su universaliomis.

Pigių mašinų bėda

Tačiau savininkai, turintys itin pigias mašinas, sako, kad jiems padangos naujos kainuoja daugiau negu kainuotų jų mašina. Ir tai verčia dar kartą svarstyti, ar norisi ir toliau su šita mašina važinėtis. Gal verčiau nusipirkti kitą, prabangesnę, kad bent jau ratai nebūtų brangesni už ją? Taip pat ir tuomet, kai reikia parduoti kokią nors mašiną, kuri labai sena. Tuomet bent jau aišku, kad jeigu yra uždėtos geros padangos, tai neturėtų mašina būti parduodama pigiau negu tie ratai kainavo. Turėtų skaičiuotis ratų kaina kartu su mašinos.

Gyvybė brangesnė už padangas

Ir visgi, jeigu ir toliau galvojate, kad žiemą, tik šią žiemą, dar pataupysite, rizikuosite ir važiuosite ne su žieminėmis padangomis, tai pagalvokite, ant ko jūs iš tiesų taupote. Ar verta taupyti taip, kad paskui išlaidos po avarijos būtų didesnės. Gali net ir prarasti gyvybę, o gal tau svarbus žmogus praras, o gal koks nors kitas niekuo dėtas.

Įprasti avarijų slidžiame kelyje scenarijai

Tereikia paanalizuoti žinias, kai keliai pasidaro baisūs. Kaip lengvai atsiranda avarijų virtinė, tarsi į kelius išvažiuotų pirmokai. Taip ir yra, jeigu žmonės leidžia sau vairuoti žiemai techniškai neparuoštas mašinas. Tad norėdami važiuoti, pirma užtikrinkite, kad ratai yra tinkami tam.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>