Kaip išsirinkti kompiuterį verslui?

Versle kompiuterinės ir IT įrangos reikšmė tampa vis didesnė. Viso pasaulio, neišskiriant ir Lietuvos, verslininkai puikiai suvokia, kokią naudą teikia kokybiška kompiuterinė įranga, o naujosios technologijos yra viena iš sėkmingo bei pelningo verslo prielaidų.

Tačiau mažos, vidutinės įmonės dar neturi aiškios sistemos, pagal kurią perkama kompiuterinė įranga, nesikonsultuojama su specialistais, nuodugniai neišstudijuojami poreikiai. Todėl ne visiškai aišku, pagal kokius kriterijus perkama technika, į ką reikia atkreipti dėmesį ją renkantis. Netinkamai pasirinkus IT techniką, kyla įvairiausių problemų, todėl kompanija patiria nuostolių, o specialistams iškyla sunkumų naudojantis įranga. Taigi pateiksime kelis patarimus, susijusius su kompiuterių, skirtų įmonėms, įsigijimu.

Operacinė sistema

PC versluiDaugiausiai nuostolių kompanijos patiria netinkamai pasirinkusios operacinę sistemą. Netinkamai ją pasirinkę, ateityje galite patirti nemažai nuostolių. Pereiti prie kitos operacinės sistemos yra kur kas brangiau nei pirkti kompiuterį su tinkama operacine sistema iš karto. Verslininkai mano, kad jų įmonėms tiks ir vartojimui namuose skirti nešiojamieji kompiuteriai su pačia pigiausia operacine sistema. Argumentuojama tuo, kad veikiausiai visos kompiuterio funkcijos vis tiek nebus panaudotos, tai kam permokėti. Tačiau jau pradėjus dirbti paaiškėja, kad įsigyta operacinė sistema nėra pakankamai funkcionali ir laikui bėgant tenka investuoti į jos plėtimą. Tai kainuoja net iki dviejų kartų daugiau nei iš karto įsigijus pilną paketą su funkcionalia operacine sistema, pavyzdžiui, Windows Pro (WP).

Kokio gamintojo kompiuterį pasirinkti?

Tenka sutikti, kad iš tokios kompiuterių gamintojų gausos kompiuterį išsirinkti nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti. Daugiau nei dešimt gamintojų siūlo kompiuterius nuo pačių pigiausių iki brangių. Tačiau pasirinkimo galimybės susiaurėja renkantis tik iš verslo klasės nešiojamųjų arba stacionarių kompiuterių. Prie pastarojo varianto ir rekomenduojame pasilikti. Kuo pasižymi verslui skirti kompiuteriai?

Juose įdiegta minėtoji WP operacinė sistema. Tai, kaip minėta, verslui skirta sistema, palengvinanti kasdienius darbus. Visi stacionarūs ir nešiojami kompiuteriai turi trejų metų garantiją. Tai užtikrina, kad trejus metus kompiuteriu naudositės be rūpesčių ir gausite aukščiausio lygio aptarnavimą. Prieš pirkdami kompiuterį pasidomėkite, kiek garantinio aptarnavimo centrų Lietuvoje kompanija turi. Rekomenduojame pirkti garsių koncernų – HP, Dell, Lenovo ar Asus – kompiuterius, ir problemų dėl garantinio aptarnavimo tikrai neturėsite, nes koncernai turi daug greitai reaguojančių aptarnavimo centrų. Kiti gamintojai kompiuterius parduoda galbūt šiek tiek pigiau, tačiau klientų aptarnavimas po pardavimo proceso dar stipriai stringa ir laukti, kol kompiuteris bus suremontuotas, tenka laukti net po kelis mėnesius. Versle laikas lygu pinigai, tad apie kompiuterių kainas ir kuriamą pridėtinę vertę verta pagalvoti.

Įsigyjant kompiuterį verslui, pravers ir kitos funkcijos – SDD kaupiklis, matinė matrica, video išvestys, papildomos jungtys ir adapteriai, atskira skaičių klaviatūra (perkant nešiojamąjį kompiuterį) ir kt. Patariame pasikonsultuoti su technikos, kompiuterinės įrangos parduotuvių specialistais, jiems tiksliai įvardijant visus savo verslo poreikius. Jie, fiksuodami visus jūsų poreikius ir norus, tikrai sugebės pasiūlyti dėmesio vertą variantą. Dar vienas niuansas – specializuotose kompiuterių parduotuvėse parduodami tik stacionarūs, planšetiniai, nešiojami kompiuteriai, tad natūraliai jų asortimentas bus didesnis, tad daugiau ir pasirinkimo alternatyvų.
Stacionarus ar nešiojamasis?

Svarstant, kurį variantą – nešiojamą ar stacionarų kompiuterį – geriau pasirinkti, pagalvokite, kiek mobilus jūsų darbas. Jei kompiuteris stovės nejudinamas, galima įsigyti stacionarų kompiuterį, kuris už tą pačią kainą bus šiek greitesnis, o monitoriaus plotas – didesnis. Tačiau stacionarus kompiuteris užima daugiau erdvės, yra mažiau universalus.

1 comment on “Kaip išsirinkti kompiuterį verslui?

  1. Reikia rinktis pagal tai, kas su juo bus daroma. Žinoma, visada yra geriau pasirinkti galingesnį, tačiau nereikia pamiršti ir apie antivirusinę sistemą.
    http://kaspersky24.lt/

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>