Kaip įveikti dantisto kėdės baimę?

Daugelis žmonių atidėlioja vizitus pas gydytojus, ypač odontologus dėl paprastos priežasties – baidosi grąžtų ir adatų, bijo patirti skausmą gydymo metu. Sutikite, tai natūralus ir suprantamas jausmas, bet atidėdami gydymą, žmonės tik dar labiau pablogina savo dantų būklę ir kreipiasi į specialistus tik tada, kai skausmas toks stiprus, kad jį malšinantys vaistai pasidaro nebeveiksmingi.

Dantu gydymas su uzmigdymuDantų skausmą priežasčių būna įvairių. Pati dažniausia – užleistas dantų ėduonis ir jo komplikacijos. Nekreipiant dėmesio į pirminius signalus, t. y. į retkarčiais juntamus momentinius nestiprius skausmus, kuriuos sukelia saldus ar labai šaltas maistas, galiausia pasiekiama ta stadija, kai bakterinė infekcija pasiekia minkštąjį audinį, esantį danties viduje – prasideda dantų ėduonies komplikacija, pulpitas. Tada skausmas jaučiamas ir be jokių papildomų dirgiklių, ir jis toks stiprus, kad žmonės bėgte bėga pas odontologą.

Na, be ėduonies šalinimo yra ir gerokai rimtesnių procedūrų, todėl odontologai kone kasdien sulaukia klausimų, ar įmanomas dantu gydymas su uzmigdymu, dar kitaip tariant – dantu taisymas su narkoze. Žinoma, yra rimtesnių klinikų, kurios teikia ir tokią paslaugą. Tai anestezija arba sedacija, kuomet pacientas arba visiškai užmigdomas arba tik prislopinamas, kad nebejaustų jokios baimės ir nerimo. Ji sveikatai nekenksminga, todėl gali būti taikoma tiek mažiems vaikas, tiek suaugusiems. Teisybės dėlei paminėsime, kad sedacijos kaina yra gerokai didesnė, nei įprastinis vietinis nuskausminimas, kuomet odontologas plonyte adata suleidžia vaistų burnoje į tą vietą, kuri „taisoma“, todėl retai kada naudojama paprasto dantų taisymo metu. Išimtis – maži vaikučiai, jei kitu būdu odontologo „neprisileidžia“. Sedacija populiaresnė protezuojant dantis, sriegiant implantus bei atliekant kitas chirurgines burnos ertmės operacijas.

Reikia pastebėti, kad pamažu žmonės atsikrato dantisto kėdės siaubo stereotipų, kadangi šiuolaikinė odontologija vis labiau padeda žmonėms įveikti dantų gydymo baimę, mat dantų gydymo procedūros darosi mažiau skausmingos. Tad daugelis vis drąsiau ir dažniau lankosi pas gydytoją odontologą ne tik stipriai suskaudus dantis, bet ir profilaktiniam dantų patikrinimui ar profesionaliai burnos higienai. To norėtume palinkėti ir Jums!

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>