Kaip prižiūrėti medines duris

Tam, kad šiandien įstatytos medines durys taip pat gerai atrodytų ir po keleto ar kelių dešimčių metų, reikia rūpintis durimis, kaip ir visu savo turtu. Kaip tai padaryti? Skaitykite žemiau.

Lakas arba dažai

Visų pirma, jūsų medinės durys gali būti impregnuotos, dažytos ir lakuotos. Tai priklauso nuo to, kaip norite, kad atrodytų. Populiarėjant (arba atgimstant) natūralumo idėjoms, gerai yra, kuomet medis turi savo natūralią spalvą. Taigi, tada ieškomas natūralus lakas arba toks, kuris netgi šiek tiek išbalina. Tada išvengiama nenatūralaus medžio raudonumo, kuris buvo madingas seniau. Taip pat medis gali būti ir dažomas, tada bus visas grožis tiesiog dėl jo reljefo. Tiesa, nudažytas senoviniu būdu medis yra toks dalykas, kurį galima vadinti kone paveikslu: kuomet susijungia senos aptrupėję ir naujos gražios spalvos.

Kaip, kuo ir kada valyti

Medžio durysJeigu durys yra naudojamos, tuomet ant jų natūraliai kaupsis apnašos. Visų pirma, reikėtų vską valyti švelniai ir švelniomis priemonėmis, nes tai geriau visiems. Geriausia yra tiesiog švelni ar kiek kietesnė šluostė, šiltas vanduo su muilu arba net be jo. Tada nuvalymas sausu būdu. Nereikia labai trinti ir subraižyti. Nereikia naudoti itin cheminių valiklių, nes jie gali pridaryti žalos, o ne naudos. Taigi, visa tai gali leisti užtikrinti tikrai gražiai atrodančias duris. Taip pat reikėtų duris valyti dar ir tokiais dalykais kaip sausos šluostės, kad būtų tiesiog nuvalomos dulkės reguliariai, o ne nešvarumai. Nešvarumai dažniausiai telkiasi aplink rankeną ir tą kraštą, kurioje yra rankena. O dulkės kaupiasi aplink visokias atbrailas.

Saugoti nuo gyvūnų

Jeigu namuose yra kačių ar šunų, reikėtų juos taip dresiruoti, kad šie negadintų durų. Tai kartais įmanoma, ypač, kada šunys išgirsta, kad iš lauko pareina šeimininkai, ir būdami viduje, jie ima draskyti duris ir nervingai inkšti. Taigi, medinės durys ilgiau atrodys gerai ir išliks gražios, jeigu bus padaryta tvarka su gyvūnais ir šie elgsis tinkamai.

Žmonių higienos įpročiai irgi padėtų

Taip pat svarbu, kad žmonės patys stengtųsi duris išlikti švarias. Visgi medis turi savo reljefą ir į jį patekę sunkūs nešvarumai gali ir užstrigti, nebūtinai juos taip lengvai kažkas iškrapštys.

Temperatūra, drėgmė ir kitos klimato sąlygos

Aišku, jeigu tai yra durys, skirtos labai mažai ir drėgnai, šiltai patalpai, tuomet jų tarnavimas bus trumpesnis. Gali atsirasti pūslės, plėstis mediena. Geriau medines duris įstatyti ne į mažą vonią ar virtuvę, o į miegamuosius, svetainę.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>