Kaip prižiūrėti šunų dantis?

Sveiki šuns dantys labai svarbūs, tačiau ne visi šeimininkai žino, kaip tinkamai juos prižiūrėti, todėl reikėtų sužinoti pagrindinius patarimus. UAB Dainavos veterinarija visuomet gali patarti ir pamokyti, kaip tinkamai pasirūpinti augintinio dantų priežiūra, todėl nereikėtų bijoti apsilankyti pas veterinarus. Laiku pradėjus prižiūrėti dantis galima užkirsti kelią daugeliui problemų, kurios gali kilti ateityje.

DainavaPirmiausia ką reikia padaryti, tai tik atsiradus šuniukui namuose pradėti pratinti prie dantų valymo. Tiesa, jei to nedarėte anksčiau ar augintinis jūsų namuose atsirado jau suaugęs, tai taip pat reikia pradėti rūpintis dantimis. Viskas turi būti daroma palaipsniui. Jokiais būdais nepradėkite valyti dantų staigiais judesiais ir prieš tai neparodę šuniui, kas yra dantų pasta, ir dantų valymui skirtas šepetėlis ar piršto antgalis. Geriausia, jei pradedama valyti tiesiog pirštais be jokių priemonių. Taip šuo palaipsniui pripras prie valymo judesių. Jeigu nežinote kaip tai atlikti geriau, tai geriausia būtų nuvykti į veterinarijos kliniką ir veterinarijos specialistai jums mielai parodys kaip geriau būtų valyti dantis. Labai svarbu tinkamai pasirinkti valymo priemones. Jokiais būdais negalima šuns dantų valyti su žmonėms skirtomis dantų pastomis. Valyti dantis reikia su specialia šunims valyti skirta dantų pasta. Jų pasirinkimas yra pakankamas, todėl veterinarijos klinikoje ar vaistinėje tikrai išsirinksite tinkamą. Daugelis šunų savininkų klausia, kiek kartų valyti dantis. Žinoma, kad tai priklauso nuo to, kaip šuo leidžiasi valyti dantis ir, kiek laiko turima. Idealu, jei dantys valomi kiekvieną dieną po vieną kartą, tačiau galima kelis kartus per savaitę valyti dantis ir to pilnai pakaks norint užtikrinti sveikų dantų būklę.

Kartais tik valyti dantis nepakanka, nes dantys pradeda gesti arba pradeda kauptis dantų apnašos, kurios virsta akmenimis. UAB Dainavos veterinarija atlieka dantų priežiūros paslaugas, kurios neapsiriboja tik patarimais, kaip valyti dantis. Kartais šunims reikia atlikti dantų valymą nuo apnašų. Pamatę dantų spalvos būklę ar tuomet, kai atsiranda nemalonus šuns burnos kvapas, turėtumėte apsilankyti pas veterinarijos specialistą. Apžiūros metu bus išsiaiškinta, kokie yra pakitimai ir kaip juos reikia spręsti. Kartais pakanka atlikti dantų valymą, o kartais reikalingas gydymas. Šiuo metu dantų gydymas šunims toli pažengęs, bet visuomet reikia atsiminti, kad paprasčiau yra užkirsti kelią dantų gedimui, nei vėliau gydyti sugedusius dantis. Laiku pradėkite valyti dantis ir galėsite išvengti daugybės problemų.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>