Kaip skaičiuojama stogo dengimo kaina?

Stogo dengimo kaina ir stogo dangos kaina – ne tas pats. Sužinoti, kiek kainuos stogo danga, paprasčiau, nei suskaičiuoti, kiek teks mokėti už darbą. Dažniausiai žmonės apsidrausdami teigia, kad už darbą reikės sumokėti tiek pat, kiek ir už dangą. Tai nėra visiška tiesa, bet dalis tiesos yra, nes kažkas panašaus vidutiniškai gali gautis. Visgi, stogdengiai pridurtų, kad stogo dengimo kaina bus priklausoma nuo to, kokių reikės darbų.

Senas stogas

StogasStogo dengimo kainą galima pirmiausia bandyti įvardinti pagal tai, ar stogas bus senas pakeičiamas, ar visiškai naujas kuriamas. Seno stogo dengimas bus brangesnis, nes ten bus daugiau darbo. Pirmiausia reikės numontuoti seną stogo dangą, ir tai netgi gali būti labai pavojingas darbas. Stogdengys paprastai klaus, ar po apačia įrengta palėpė. Jeigu neįrengta, darbai bus pigesni, jeigu įrengta, jau iškart pabrangs. Reikia kartais ne tik nuimti seną stogo dangą, bet ir keisti gegnes. Tada darbų dar prisideda. Išmontavimas yra papildomas darbas, turintis savo kainą. Toliau – svarbu, kokia danga reikės dengti, ar bus šiltinimas, ir pan. Kiti darbai priklauso nuo papildomų poreikių. Pavyzdžiui, ar reikės dėti namo kraigą, ar bus vėtrungės, ar bus kaminai, apdailos, lietvamzdžiai, ir netgi jie kokias apačias turės. Kiekvienas stogo dengėjas prieš pradėdamas dirbti turi gerai įvertinti, kiek jam kainuos tos užduotys, nes esant apytikrei sumai, žmonės paprastai vėliau siekia išsisukti ir nemokėti visos sumos. Kai kurie stogo dengėjai tausodami savo nervus, išvis atsisako dirbti su senais stogais ir dirba tik su švariais naujų stogų užsakymais.

Naujas stogas

Su nauju stogu tikrai paprasčiau, skaičiuojant jo kainą – patikintų kiekvienas stogo dengėjas, ir tai būtų tiesa. Kodėl paprasčiau? Juk naują stogą irgi reikia uždengti. Pirmiausia, nereikia lyginti stogo konstrukcijų, koks jis jau būna iš anksčiau, toks būna ir vėliau, nes galbūt pats stogdengys tą konstrukciją ir uždeda. Kartu čia ir mažiau pavojaus, nes nereikės bijoti, kad kažkur staiga įlūši, mat stogo lentos jau supuvę. Antra, mažiau tiesiog galvos sukimo, kaip tą stogą sutvarkyti. Turi naują projektą ir pagal jį tiesiog greitai viską sutvarkai. Tai leidžia užsitikrinti sklandesnį darbą, netgi leidžia lengviau planuoti darbus. Naujas stogas gali būti tai, kas leis daug patogiau ir labiau užtikrintai padaryti darbą ir būti tuo statybininku, kuris galės didžiuotis sukūręs visiškai naują stogą.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>