Kaip skiriasi sveiko žmogaus ir stingančio vitamino D savijauta

Puikiai žinome, kad vitaminas D yra labai svarbus, norint palaikyti kiekvieno iš mūsų sveikatą. Jeigu palygintume asmens, kurio organizme pakanka vitamino D, ir asmens, kuriam yra ryškus vitamino D trūkumas, savijautą, pamatytume tokius skirtumus.

Dantų būklė

VitaminaiNebūtinai tam, iš kieno organizmo beveik pradingęs visas vitaminas D yra bloga dantų būklė. Dažnu atveju, ji gali būti net ir gana gera. Tačiau dažnu atveju, kuomet yra kritinis vitamino D stygius, organizmas tą parodo per dantis. Gali nuolatos varginti dantų gėlimas, jautrumas, skausmai, bet tai – tik žiedeliai. Kur kas sudėtingiau, kai vienas po kito ima gesti dantys. Gerus dantis suėda ėduonis. Seniau plombuotus taip pat ima veikti erozija. Prasideda nesibaigiantis vaikščiojimas pas dantų gydytoją. Taip pat gali nutikti ir taip, kad ima atsinaujinti infekcijos jau seniai išvalytuose dantų kanaluose. Jeigu matote, kad pastaruoju metu dėsningai nuolatos genda dantys, reikia pradėti vartoti vitaminą D, o dar geriau – pasidaryti jo tyrimą. Gal sužinosite tai, kas jus nustebins. Galbūt jums tikrai labai nepasisekė ir kenčiate tikrai rimtą šio vitamino stygių.

Sąnarių būklė

Reikia atkreipti dėmesį, kad vitaminas D labai svarbus sveikiems sąnariams. Jeigu jų būklė yra nuolat vis prastesnė, nors pagal amžių dar galėtų ir nebūti tokia, galima irgi įtarti vitamino D trūkumą. Kuo skiriasi sveiki sąnariai nuo nesveikų, pamatyti lengva bendroje kelionėje, žygyje. Sveikam žmogui nuovargis kamuos tik tuomet, kai bus padarytas išties didelis fizinis krūvis. O štai žmogui, kurį vargina vitamino D trūkumas, bus daug blogiau: tins sąnariai, gali išvis atjungti, naktį labai skaudės kojas ir t. t.

Atsparumas ligoms

Apskritai žmogus, kuris neturi kažkokių lėtinių ligų, kurio organizmas yra pastiprintas reikiamais mineralais, vitaminais, jam netrūksta nei vitamino D, nei kažko kito, kuris sveikai gyvena – turėtų laikytis gerai. Jam neturėtų kilti didelių problemų, jis neturėtų dažnai sirgti. Įprastas žiemos peršalimas galimas, bet itin sveikas organizmas bus atsparus ir jam. O štai tie, ką vargina neatsparumas ligoms, nuolatinis nuovargis, silpnumas, prasta nuotaika, nesibaigiančios ligos ir peršalimai – gali įtarti, kad trūksta kažkokios medžiagos. Ir labai tikėtina – vitamino D. Aišku, žmogaus gyvenimo ritmas apskritai turi būti subalansuotas, protingas. Reikia rinktis dalykus, kurie tikrai būtų sveiki, naudingi. Reikia pailsėti, nepersidirbti. Tik šitaip dirbdami galite jaustis sveikai ir laimingai.

1 comment on “Kaip skiriasi sveiko žmogaus ir stingančio vitamino D savijauta

  1. Man buvo šokas, kai po vasaros ir dar grįžus iš šiltų kraštų, kur gavome daug daug saulės, pasidarėm D vitamino tyrimus ir man ir žmonai rodė D vitamino trūkumą. Supratau, kad be papildomų papildų, nelabai kaip yra tą D vitamino lygį išlaikyti organizme.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>