Kaip sutaisyti orkaitę

Jeigu skilo orkaitės stiklas, reikėtų važiuoti pas meistrą ir prašyti, kad sutaisytų. Nes skilęs stiklas išleis per daug šilumos ir maistas gaminsis tikrai ne taip, kaip jūs norėtumėte. Tačiau jūs iš tiesų turite visas galimybes susitaisyti orkaitę ir tada, kai yra kitokie gedimai: kažkas svyla, neveikia, gęsta.

Jeigu neveikia, išvalyti

Gaminimas orkaitėjePirmiausia, tiek orkaitės stiklas, tiek visa orkaitė turėtų būti tvarkingai išvaloma. Galite kad ir su dulkių siurbliu pradėti juodąjį darbą, tiesiog išsiurbiant viską iš tos orkaitės, ko ten prikritę ir yra nereikalingo. Tą padarę galėsite sakyti, kad pirmasis etapas padarytas. Tie visi trupiniai ir nuodėguliai – tai tikros kancerogenų kolonijos, kurios galbūt svildavo kiekvieno kepimo metu.

Jeigu nepadeda, tikrinti garantinio galiojimą

Kas dar? Na, orkaitės stiklas ar bet koks kitas gedimas gali būti atsiradęs ne dėl jūsų kaltės, o jeigu orkaitė gana nauja, ji turėtų turėti garantinį kvitą. Jeigu pirkote ne turguje iš vagies. Taigi, galite ją vežti taisyti ten, kur priklauso pagal tą pirkimo ir garantinį kvitą. Jeigu garantijos jau nėra, tai, pirmiausia, reikia pasidžiaugti, kad ji taip ilgai buvo nesugedusi, kad net garantinį pratempė laiką, o antra – reikia ieškoti meistrų.

Ieškoti meistrų

Dabar dauguma meistrų yra jau randami ne iš lūpų į lūpas, o tiesiog per internetą. Aišku, jeigu kažkas turi gerą meistrą, ir kada nors paskui kažkas sugenda pažįstamam žmogui, tai rekomenduoja savo meistrelį. Bet šiaip jau komunikacija ir reklama šiais laikais tikrai puikiai išvystyta. Tad galite rasti netgi skirtingų meistrų internete, palyginti jų kainas, nuspręsti, pas ką labiausiai norėtumėte palikti savo orkaitę.

Nekartoti klaidų, dėl kurių sugedo

Geras meistras jums pasakys, kodėl dabar orkaitė buvo sugedusi. Tai arba bus orkaitės, arba jūsų kaltė, bet tikriausiai tiek vienu, tiek kitu atveju būtų galima daryti kažką, kad ateityje tokios bėdos išvengtumėte. Taigi, taip ir padarykite, kad jūsų orkaitė dar ilgai tarnautų, tiesiog pasistenkite nekartoti tų senų klaidų ir ruošti ją taip, kad ši visą laiką puikiai laikytųsi. Gal patariama visada išvalyti panaudojus, gal nedėti labai didelės liepsnos, o gal reguliariai patikrinti, ar koks nors varžtas neatsuktas. Rūpinkitės savo buitine technika, netraktuokite jos kaip savaime veikiančio dalyko. Labai dažnai jos būklė yra priklausoma nuo to, kaip jūs daiktus naudojate.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>