Kaip sutaupyti statant namą?

Visiems, statantiems savo gyvenamąjį būstą, neabejotinai svarbus klausimas išlieka namo statybos kaina. Kaip statyti, kad nepermokėtumėte, kaip sutaupyti, kad neliktumėte su namu, bet visiškai pliki ir basi? Keletas patarimų galbūt padės padaryti taip, kad namo statybos kaina būtų bent šiek tiek mažesnė.

Nuoseklus planas

Statau namą patsPirmiausia reikėtų susiplanuoti išlaidų grafiką. Tuomet viską ir pirkti tik pagal jį. Žinoma, tam reikės paskirti laiko – planas iš niekur neatsiras. O ir sekti jį reikės turėti valios. Juk neabejotinai bus momentų, kai susigundysite geresnėmis, brangesnėmis medžiagomis, gražesniais baldais. Tačiau laikykitės plano taip, kaip jo kas mėnesį laikotės planuodami biudžetą ir pragyvendami. Nuoseklus planas leidžia padaryti daug, leidžia įgyvendinti planus ir sutaupyti.

Nedarykite, ko nemokame, patys

Jeigu patys esate kažkada dažę namus ir tai pavykdavo daryti gerai, galite prisidėti prie statybininkų ir dažyti savo namą. Tačiau daugumos dalykų, jeigu nesate specialistas, pats nepasidarysite. Nors ir puikius žiūrėsite youtubemokymus, kaip vykdyti statybas. Visgi yra darbų, kuriuos turi daryti profesionalai, specialistai. Taigi, leiskite savo darbą dirbti tiems, kas jį išmano, ir vėliau neteks gailėtis, kad tenka mokėti už kažką du kartus. Juk patys galite ir medžiagas sugadinti, ir laiko sugaišti, ir pasinervinti. Daug geriau, kad profesionalūs statybininkai atliktų darbus gerai ir iš pirmo karto.

Organizuokite

Visgi, kad ir kaip pasitikėsite meistrais, daug geriau, kad galėtumėte nuosekliai prižiūrėti jų darbus. Net ir atliekant paprastas užduotis kartais yra suklystama, jeigu tiksliai nebuvo suprastas užsakymas bei vadovo užmojai. Todėl ir reikia kasdien pažiūrėti kaip sekasi darbas, kiek padaryta. Tai bus ir savotiška kontrolė darbininkams. Taip pat jūs iškart matysite, jeigu kur nors padarė klaidas, tai kokias, kieno kaltė ir t. t. Nebūkite tie, kurie liepiate kažką daryti ir patys nuvažiuojate šalin. Būkite ten ir sužinokite tai, kas jums aktualu.

Statykite ne tik vasarą

Dauguma žmonių visas statybas planuoja vasarą. Tai yra geriausias metas statyti, nes būna palankios oro sąlygos. Tačiau iš tiesų, norėdami sutaupyti, jūs galite kai kuriuos statybų darbus daryti ir žiemą. Tarkime, keisti langus, atlikti vidaus apdailą, vidaus šiltinimą. Ne sezono metu visi paslaugų sektoriai kainuoja pigiau, taigi tas pats galioja ir namo statybai. Jeigu labai norėsite, galėsite sutaupyti, dalį darbų perkeldami į žiemą, o ir konkurencija dėl gerų meistrų bus mažesnė.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>