Kaip vairuoti autobusą

Autobusas kelioneiKartais gyvenimas sukuria tokias aplinkybes, jog turime organizuoti kokias ekskursijas, keliones, būna tuomet reikalinga autobusų nuoma Klaipėdoje ir tenka būti pačiu ir vairuotoju. Jeigu norite būti autobuso savo ekskursijos metu vairuotoju, verta prieš tai padaryti keletą dalykų.

Išsinuomokite autobusą

Jeigu turite galimybę, Klaipėdoje autobusą išsinuomokite pats, o ne paveskite šią užduotį kažkam kitam. Paprastai žmogus, kuris vairuos, geriausiai jaučia, su kokia transporto priemone jam būtų lengviausia ir smagiausia važiuoti. Gal jūs norite važiuoti su automatine pavarų dėže, o jūsų patikėtinis jums išrinktų griozdą su mechanine. Gal jūs norėtumėte važiuoti su naujausia mašina, o jums pagalbininkai pasiūlytų labai seną. Visada pagalvokite, ko norite ir išsinuomokite tokią mašiną, kuri puikiai jums tiktų ir su kuria važiuoti būtų tiesiog vienas malonumas.

Išsiaiškinkite maršrutą

Taip pat artėjant kelionei reikėtų labai gerai išsiaiškinti, kaip ir pro kur važiuosite. Maršrutą jūs turite žinoti kaip vairuotojas ir net numatyti degalines, vietas, kur kada sustosite. Pasižiūrėkite nacionalinėje kelių direkcijoje, kokia bus kelių padėtis, ar vyksta kažkur remonto darbai, ar normalus pravažiavimas. Jeigu paaiškėtų, kad kažkokioje kelio juostoje jūsų planus turėtų paveikti koks nors remontas, ne bėda. Galite tuomet nevažiuoti pro ten, pasirinkti kažkokį kitą kelią ir pan. Tik gerai parinktas maršrutas ir neabejojimas, kur važiuojate, jums leis saugiai vairuoti. Jeigu važiuosite užsienyje, tuomet galite daugiau laiko iš pradžių tam skirti, galite netgi pravažiuoti su Google StreetView keistesnes vietas, kad kelionės metu nepaklystumėte su visu autobusu.

Turėkite papildomą vairuotoją

Dažniausiai vienos ar kelių dienų kelionė autobusu išvargina. Pavargsta keleiviai, kurie nieko nedaro, tai kaip pavargsta vairuotojai? Būtinai važiuokite dviese, kurie vairuotų. Pailsėkite, duokite kitam pavairuoti. Tada pailsėjęs vėl vairuokite. Tarptautiniai maršrutai visada prie to priveda, kad kelionėje dalyvauja keli žmonės ir keli vairuotojai. Tai reikalinga ir dėl nenumatytų situacijų ir dėl įprasto nuovargio pašalinimo. Jeigu pieno pakelius gamykloje pakuojantis žmogus užmigs darbo metu arba išsiblaškys, nukentės tik dalis produkcijos. Tačiau jeigu pervargimas paveiks autobuso vairuotoją, tai gali kainuoti gyvybes.

Pasikalbėkite su keleiviais dėl saugumo

Kadangi jūs vairuosite, ant jūsų pečių kris atsakomybė už visus keleivius. Todėl nesigėdykite ir prieš imdamiesi kelio, pasakykite visiems saugumo pranešimą. Kad užsisegtų diržus, kad prisižiūrėtų, kad nevaikščiotų ir laikytųsi kitų įprastų saugumo reikalavimų.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>