Ką reikia žinoti apie kambarinių augalų priežiūrą?
Visi kambariniai augalai yra skirtingi, todėl jų priežiūra priklauso nuo augalo rūšies. Pavyzdžiui, bonsai būna maži ir kompaktiški, juos galima laikyti nedideliame inde ar vazonėlyje. Dideliems augalams, tokiems kaip figmedžio lapai, reikia erdvės, todėl jiems laikyti pasirinkite didelį kambarį ar terasą. Kambarinių augalų būna įvairių rūšių – nuo kaktusų ir sukulentų iki paparčių, orchidėjų ir palmių. Priklausomai nuo augalo rūšies, skiriasi ir jų priežiūros būdai. Rinkdamiesi augalus įsitikinkite, kad renkatės tokius, kurie tinka jūsų turimai erdvei. Per dideli erdvei augalai gali tapti nesveiki ir pradėti žūti. Jei namuose neturite daug natūralios šviesos, rinkitės mažesnius augalus, kuriems nereikia daug saulės šviesos. Floramore augalų portalas ir ekspertės patarimai.
Persodinimas
Kambariniai augalai dažnai išauga iš savo vazonų ar konteinerių ir juos reikia persodinti. Tai gerai, nes tai reiškia, kad jūsų augalas klesti ir gerai auga. Tam galite įsigyti specialių vazonų ar konteinerių arba tiesiog panaudoti senąjį vazoną. Įsitikinkite, kad naujojo vazono dugne yra skylė drenažui. Naudokite augalo rūšiai tinkamą žemę. Prieš persodindami gerai palaistykite žemę. Augalą išimkite atsargiai, kad nepažeistumėte šaknų sistemos. Įdėkite augalą į naują vazoną ir užpilkite žemėmis, prispausdami aplink augalą, kol dirvožemio lygis bus lygus vazono viršui. Gerai palaistykite dirvožemį ir laikykite augalą šiltoje, tamsioje vietoje, kol dirvožemis išdžius.
Reikalavimai šviesai ir pavėsiui
Tai svarbus veiksnys renkantis tinkamą kambarinį augalą savo namams. Jei gyvenate vietoje, kur labai mažai natūralios šviesos, norėsite rinktis mažai apšviestus augalus. Jei, pavyzdžiui, biure norite laikyti augalus, rinkitės mažai apšviestus augalus, kurie yra maži ir neišskiria daug perteklinio vandens ar garų. Jei gyvenate vietoje, kur daug natūralios šviesos, rinkitės augalus, kuriems reikia daug šviesos. Augalai, kurie gerai auga tiesioginiuose saulės spinduliuose, gali gerai augti ir pavėsingose vietose, tačiau jei tam tikroje namų vietoje šviesos yra mažai arba jos visai nėra, venkite šių rūšių augalų.
Drėkinimo reikalavimai
Kai kuriems augalams reikia daug vandens, o kitiems jo visai nereikia. Žinodami, kokio tipo augalą turite ir kiek jam reikia vandens, galėsite užtikrinti, kad jis būtų sveikas ir klestėtų. Jei nesate tikri, patikrinkite augalo dirvožemio lygį. Jei jis vis dar drėgnas, laistyti dar nereikia. Jei dirva sausa ir trupanti, augalui reikia vandens. Daugumą kambarinių augalų reikia laistyti reguliariai, tačiau nelaistykite jų dažnai. Augalus laistykite, kai dirva visiškai išdžiūsta, ir nelaistykite, kai dirva vis dar drėgna.