Kas yra kredito unija?

Kiekvienas svajojantis apie savo nuosavo būsto įsigijimą susiduria su ta pačia problema – reikia gauti finansavimą. Turbūt retas iš mūsų galime tiesiog iš savo kišenės nusipirkti nekilnojamąjį turtą, todėl tenka skolintis. Galvos skausmas prasideda tuomet, kai reikia išsirinkti kur skolintis, kur sąlygos yra geriausios. Bėda tame, jog norinčių paskolinti yra tikrai daug, todėl viską reikia gerai apmastyti ir pasirinkti tinkamiausią variantą. Busto paskola kredito unijoje yra vienas iš variantų, kuriuo gali susigundyti žmonės prieš įsigydami nekilnojamąjį turtą. Kaip bebūtų, toli gražu ne kiekvienas žino kas yra kredito unija, kuo ji skiriasi nuo banko, kokie yra kredito unijų teikiamų nekilnojamojo turto paskolų privalumai ir trūkumai. Pabandykime apie tai pašnekėti plačiau.

Pagrindinis skirtumas nuo bankų yra tas, jog kredito unija nėra valdoma kažkokių akcininkų ar savininkų, jas valdo patys unijos nariai. Kokie yra pagrindiniai kredito unijų pranašumai prieš bankus? Na, visų pirma nėra didžiulės organizacijos, kurios administracija suvalgo labai didelius resursus. Būtent tai leidžia pasiūlyti mažesnius įkainius įvairioms operacijoms. Kalbant apie operacijas, kredito unija gali dalyvauti finansinėje veikloje beveik taip pat, kaip ir įprastinis bankas. Kaip bebūtų, dauguma unijų dažniausiai apsiriboja ties paskolų išdavimu bei indėlių surinkimu. Vėlgi, dėl savo mažesnio dydžio, norėdamos pritraukti indėlius į uniją, kredito unijos tiesiog privalo siūlyti didesnes palūkanas. Tad jei norite daugiau uždirbti iš savo investuojamų pinigų (įdedamų indėlių), reikėtų dairytis būtent į kredito unijas, o ne į bankus. Kaip bebūtų, reikėtų nepamiršti, jog su didesnėmis palūkanomis automatiškai susijusi ir didesnė rizika. Tam, kad kredito unija sugebėtų išmokėti didesnes palūkanas, ši privalo investuoti į rizikingesnius fondus, todėl prieš dėdami indėlį į kredito uniją, gerai viską pasverkite. Kalbant apie paskolas būstui, kredito unijos dažniausiai būna kur kas lankstesnės nei bankai, t.y. sąlygos nebūna tokios griežtos ir paskola yra prieinama platesniam ratui žmonių. Vėlgi, tai yra daroma tam, jog būtų pritraukiami klientai, kurie banke paskolos būstui paprasčiausiai negauna arba nenori susidurti su visais biurokratiniais sunkumais.

Kad ir kokį būdą pasirinktumėte savo turto įsigijimo investavimui, visuomet gerai pasidomėkite konkrečia įstaiga, kurioje žadate skolintis. Lietuvoje veikia arti 100-o skirtingų kredito unijų, kurių kiekviena turi skirtingą istoriją ir patikimumą. Ta vieta, kuri iš pirmo žvilgsnio pasiūlė geriausias sąlygas, nebūtinai yra tai, ką ir turėtumėte pasirinkti.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>