Keletas naudingų įžvalgų pradedantiesiems verslininkams, siekiantiems nesusidurti su finansiniais keblumais

Kasmet Lietuvoje atsiranda šimtai, o gal net tūkstančiai naujų ūkio subjektų. Ūkio subjektais yra įmonės, bendrijos, atstovybės ir t.t. Jeigu prie šių gretų norite prisijungti ir jūs arba jau esate prisijungę ir ieškote naudingų įžvalgų – šis straipsnis, kaip tik jums. Ne veltui sakoma, kad pradžia būna pati sudėtingiausia. Norint perlipti pirminį verslo sėkmės barjerą reikia daug dirbti. Didžiausia siekiamybė – finansinis pelningumas. Jis neatsiejamas nuo našios bei optimizuotos veiklos ir kryptingos strategijos. Na, o nepelningumas arba nuostolingumas neatsiejamas nuo klaidų. Kad jų išvengtumėte, štai keturios naudingos įžvalgos tiems, kurie siekia išvengti dėti žingsnį atgal.

Nebijokite outsourcing‘o

Išorinis paslaugų teikimas, angliškai vadinamas outsourcing yra kone idealus sprendimas norint sutaupyti. Tokiu būdu teikiamos įvairios paslaugos, tačiau dažniausiai naudojamasi šiomis:

  • Buhalterinės apskaitos

  • Turinio kūrimo

  • Buhalterinė apskaitaTeisinėmis

  • IT

  • Marketingo

Ypač, kada kalbama apie buhalteriją, svarbu rasti patikimą ir ilgalaikį sprendimą. Tokiu gali tapti Nordgain buhalterinė apskaita. Tai – patikimas, patirtį turintis partneris apskaitos sprendimų srityje. Patirtis tarptautinėje rinkoje bei individualūs, lankstūs sprendimai leis optimaliai bei kokybiškai administruoti HR sferą, finansų valdymą ir jau minėtą buhalteriją.

Tas pats liečia ir įmones kitose srityse. Patikėję darbą profesionalams gausite įspūdingą, naudingą rezultatą.

Venkite įsiskolinimų

Nors be skolinto kapitalo nepavyks nuveikti grandiozinių darbų, jaunam verslui reikėtų vengti rimtos finansinės atsakomybės prieš banką ar kredito uniją. Problema nėra jūsų augantis potencialas, problema yra apribota laisvė rinktis ir didžiulis kabantis debesis.

Jeigu jaunas verslas ir galėtų gauti paskolą ar lizingą, jis jam būtų suteikiamas gana prastomis sąlygomis. Situacijose, kada jūs stengiatės vykdyti kuo pelningesnę veiklą ir viena procentinė dalis ilgainiui reiškia labai daug. Smulkiam ir mažam verslui Lietuvoje yra naudinga vengti įsiskolinimų, nebent esate maksimaliai užtikrinti, jog apčiuopėte visišką aukso gyslą.

Kiekvieną sykį įsiskolinus, turite didelę dalį pajamų skirti skolų grąžinimui, o jaunai įmonei ar startuoliui labai reikia pradėti nešti pelną. Tad, turint didžiulę paskolą apribojate galimybes varijuoti veiklą. Dirbsite tik maksimaliam pelnui dabar, kadangi kiekvieną mėnesį būsite priversti grąžinti skolą. Negalėsite žvelgti į ilgalaikę perspektyvą ir siekti didžiausio pelno po kelių metų. Tad pagalvokite ar tai daryti verta.

Įtraukite bendraminčius

Vienas lauke – ne karys. Šis posakis gerai atspindi ir realijas verslo pasaulyje. Taip, yra stiprių verslininkų, milijardierių ir išskirtinai sėkmingų verslo žmonių, tačiau daugumos įmonių viršuje sėdi valdyba, akcininkų grupės, daugiau nei vienas žmogus, kuris priima sprendimus. Demokratijos ir bendrumo principu sutelkiama didžiausia jėga ir tada priimami patys optimaliausi sprendimai.

Į savo veiklą įtraukdami suinteresuotus akcininkus bei dalininkus, sumažinsite savo riziką bei padidinsite šansą uždirbti pelną. Jeigu galvojate apie tai, jog reiks dalintis pyragu, galvokite taip, kad iš dvigubai daugiau tešlos iškepsite daug didesnį pyragą…

Dirbkite patys

Sėkmingas verslas yra nepaliaujamo darbo rezultatas. Dauguma įmonių vadovų ir tų žmonių, kurie laikomi finansiškai sėkmingais – dirba septynias dienas per savaitę arba po daugiau nei 8 valandas per parą. Taip dirbdami jie nemažina savo pranašumo prieš kitus, stipriau nei aplinkiniai plečia žinių bagažą bei deda maksimalias pastangas į verslo vystymą.

Rodydami tokį pavyzdį savo aplinkai, skatinsite pačius darbuotojus bei aplinkinius būti produktyvesniais. Be to, žinodami, kad darote viską, ką galite – ramiau miegosite.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>