Kelionė į Aukštaitiją

Vasarą visai nebūti trenktis į tolimas šalis ieškoti nuotykių, kai Lietuvoje tiek daug gražių neaplankytų vietų, kurias verta pamatyti. Užsisakius iš http://aic.lt turistinio inventoriaus, galima leistis į nuostabią kelionę, patogią ir turistinę, tokią, kokios jūs norite. Mūsų turistinis inventorius ir dviračiai vakar pajudėjo link Aukštaitijos.

Nežinojau, kur veža

AukštaitijaDidžiausia nuostaba turbūt buvo dėl to, kad nežinojau, kur važiuojame. Man pasakė, kad įsimesčiau tik vandens ir dviratį, ir galėsime keliauti. Pasirodo, važiavome šiek tiek toliau negu pasivažinėti dviračiais į Trakų Vokę. Patraukėme į Aukštaitiją. Taip pat nežinojau ir to, kad tam jau turi būti visas turistinis inventorius sudėtas į bagažinę. Jis ir buvo, man šiuo aspektu neteko rūpintis. Buvo įdėta ir palapinė, ir guoliai miegojimui, ir sistemos, su kuriomis galima ant laužo kažką kepti. Tai dalykai, kurie visada man kelia susižavėjimą, nes kai juos pamatau, žinau – mes dabar jau tikrai važiuojame į gamtą. Taigi, nors nežinojau, kur veža, bet pamačiusi, kad važiuojame kažkur toliau, labai apsidžiaugiau. Turisto dvasia manyje dar gyva.

Stulbinantys vaizdai

Iš tiesų visa kelionė tiesiog atvėrė akis. Net jeigu ir neturi turistinio inventoriaus ir neplanuoji labai ilgos kelionės, vis tiek į tokią ją leistis neabejotinai verta. Mes patys pamatėme tiek daug nuostabių vietų, o juk net ir vieną pamatyti jau būtų labai daug. Visų pirma – gražusis Dubingių piliakalnis. Niekada nebuvau ten buvusi. Kai užlipome į jį, atrodė, kad esame kažkur pietietiškoje šalyje. Aplink piliakalnį tyvuliuoja ežeras. Esame įpratę, kad užlipus ant kalno paprastai kažkur matosi kokia nors upė. Upės būna tamsios ir pilkos. O štai toje vietoje esantis vanduo savo smaragdo žaluma primena pietietiškas ir egzotiškas šalis. Kadangi tai yra ežeras, o ne upė, tai ir vaizdas visiškai kitoks. Tikrai nepaprastai smagus jausmas būti tokioje vietoje ir tiek daug visko pamatyti.

Paskui važiavome į Labanorą. Pakeliui patekome ant naujo apžvalgos bokšto. Jis man buvo panašus į grąžtą, ir tikrai buvo daug didesnis nei kiti, ant kurių anksčiau teko lipti. Gali būti, kad jis ir yra aukštesnis, o gal taip atrodo dėl to, kad jis yra siauras. Manau, kad tai yra puiki mintis su tais apžvalgos bokštais. Mums, lietuviams, įpratusiems būti antžemos žemės, labai didelis džiaugsmas pagaliau užsikelti ant aukštybių.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>