Kelionė į Vokietiją – su viltimi gyventi geriau

Tarp Lietuvos ir VokietijosDaugybei žmonių kelias Lietuva Vokietija siejasi su viltimi pradėti kitokį, geresnį gyvenimą. Galbūt, jeigu nebūtų galimybės migruoti, žmonės daugiau galvotų ir apie tai, ką jie galėtų padaryti, kad būtent Lietuvoje gyvenant būtų viskas paprasčiau. Tačiau, kadangi yra ši pelninga galimybė, daug kas visgi nusprendžia išbandyti šį nelengvą pasirinkimą. Štai ir Laima (vardas pakeistas) prisimena savo visai neseniai prasidėjusią emigracijos istoriją.

Daiktus dėjosi visą naktį

Moteris sako, kad maršrutu Lietuva Vokietija ji nusprendė pasukti įkvėpta kitų pavyzdžių. „Mačiau, kaip ėmė gyventi tie, kurie išvažiavo. Prieš tai daug kalbėjau su visais, ką iš pažįstamų žinojau esant Vokietijoje. Susidariau gana realistišką vaizdą. Akivaizdu, kad laukia labai daug darbo, kad bus labai sunku pačioje pradžioje. Būsi toks kaip paukštelis be vietos. Bet o ką daryt? Gyventi tai kažkaip reikia. Aš visą naktį dėjausi daiktus, nes norėjau viską susidėti tvarkingai, kad turėčiau. Gerai, kad važiuoju mikro autobusiuku, tai galiu vežtis didesnę siuntą daiktų. Tiksliau, savo bagažo. Su oro transportu greičiau nuvyksti, bet jį rinktis labiau apsimoka kai jau keliauji atostogauti su rankiniu bagažu tik. O kai jau išvažiuoji dirbti, bandai įsitvirtinti, tada ir daiktų daugiau reikia pasiimti. Dėl to geriau važiuoti. Susidėjau, atrodo, viską, tikiuosi, nieko nepamiršau“, – sako Laima. Sėdo į mikriuką moteris dar prieš kelias savaites ir išvažiavo į Vokietiją.

Tikisi dirbti lanksčiu grafiku

Anot moters, tokį darbą jai padėjo susirasti draugė, ten jau dirbanti. „Daug moterų išvažiuoja dirbti slaugytojomis. Ten vokiečiams labai reikia slaugymo namuose, kur išvystyta visai kitokia paliatyvios pagalbos sistema. Lietuvoje to tiesiog nėra, tai sunku paaiškinti. Toks darbas nėra labai sunkus, tik atima daug laiko ir būni labai įsipareigojęs – dirbti ilgai. Gal net gyveni pas senukus, kuriems padeda. Taigi, kaip ir dirbi visą laiką, kai esi ten. O ne kad atidirbi iki šešių ir išeini. Tačiau ir atlyginimas geras. Be to, slaugės keičiasi kas kažkiek laiko, taigi, gali per tarpus važiuoti į Lietuvą atostogauti“, – sako moteris.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>