Ko reikia gražiai vejai

Gera pradžia – pusė darbo, net jeigu tas darbas yra vejos įrengimas. Todėl labai suklysta tie, kurie nori turėti gražią veją, prieš tai nepasirūpinę pagrindiniais dalykais ir galbūt nesutvarkę visko taip, kad nuo pradžių viskas sektųsi gerai. Jeigu taupote laiką ir norite turėti gražią veją tiesiog po to, kai ant senų piktžolių užmetate kelias geros žolytės sėklas – nieko gero nepavyks. Reikia galvoti apie viską protingai ir nuo pat pradžių darbo imtis iš visų jėgų.

Išlyginti ir paruošti reljefą

Veja aplink namąJums vejos įrengimas turėtų prasidėti nuo reljefo išlyginimo. Jeigu atsikraustėte į kažkokią vietą, gal įsigijote sklypą mieste ar sodo namelyje, norsite ir susitvarkyti tą žemę. Šiaip ta žemė jums priklausys laikinai, kadangi viskas ant šios žemės yra laikina, tu perki ją, bet iš tiesų tarsi išsinuomoji, nes paskui mirsi ir ji tau nebus amžina. Taigi, įsigijus arba išsinuomojus žemės, reikėtų sutvarkyti reljefo nelygumus. Kadangi, jeigu žemė grumstuota, negraži, nelygi, netvarkinga, nieko gero nebus. Turite sukasti, sulyginti ir supilti žemių ten, kur jų reikia. Kai turėsite lygų pagrindą, galėsite ten sėti arba sodinti ką norėsite.

Užsėti

Taip pat vejos įrengimas tęsis ir toliau, kai ateis laikas ją užsėti. Taigi, norint užsėti veją, reikia nusipirkti tinkamų sėklų. Jų pardavinėja visose parduotuvėse, kur yra parduodama kažkas reikalingo sodo priežiūrai, želdinių dizainui. Dėkite nei per daug, nei per mažai, laikykitės ant pakuotės pateiktų nurodymų. Nors tai „tik pievutė“, bet ir ji gali pavykti prastai, jeigu viską darysite kvailai, kaip sugalvosite, o ne kaip reikia.

Laistymo įranga

Pačios gražiausios vejos savininkai turi įsirengęs specialias laistymo sistemas, kurios purškia vandenį tuomet, kai orai būna itin sausi. Taip vejukė visada gauna pakankamą aprūpinimą vandeniu ir galima džiaugtis, kad viskas iš tiesų yra labai gerai, gražu ir žaliuoja.

Pjovimas

Aišku, nuolatinis ir pagrindinis vejos priežiūros akcentas galiausiai bus jos pjovimas. Pasirinksite, ar norėsite patys pjauti veją, ar samdysite kažką, kas nupjautų. Įrankių vejos pjovimui yra įvairių: žoliapjovės, trimeriai, sodo traktoriukai. Stengsitės nuolatos palaikyti vejos grožį ir turėti ją nupjautą. Tačiau persistengti irgi nereikėtų. Gana nykus toks gyvenimas, kuriame svarbiausią vietą sudaro vejos pjovimas. Jeigu turite ir taip ką veikti, gal tikrai verčiau būtų pasisamdyti žmones, kurie tą darbą ir atliktų.

1 comment on “Ko reikia gražiai vejai

  1. Gražiai vejai reikia to pačio kaip ir visiems augalams- gerų mikro ir makro elementų, vandens, saulės, gero oro ir periodiškai ją nupjauti. Aš auginu pomidorus( https://www.nojus.lt/darzoviu-seklos/pomidorai ), tai tos pačios taisyklės jiems kuo puikiausiai tinka. Vaisiai tikrai skanūs.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>