Kodėl lietuviai nori dirbti užsienyje?

Net ir įvykus referendumui dėl išstojimo iš Europos Sąjungos, lietuviai ir toliau mąsto, kaip iškeliauti į UK ir ten dirbti. Žmones vilioja pasalpos Anglijoje, mokesciu grazinimas UK, geresnės darbo sąlygos, atlyginimai. Klausiame kelių emigrantų, kodėl jie išvyko iš savo gimtos šalies ir kodėl pasirinko būtent Angliją.

Puiki mokestinė sistema

AnglijaAnglijoje kelis paskutinius metus gyvenantis Saulius sako, kad pasalpos UK dabar palaiko jį ant kojų, o Lietuvoje jis to neįsivaizduotų. „Nenoriu eiti dirbti bet kokio darbo, kadangi turiu specialybę. Noriu, kad ir dirbti galėčiau tai, kam esu pasiruošęs. Deja, tokių kaip aš nereikia niekur, arba reikia vis mažiau, nes kompiuterizuotame pasaulyje daug specialybių yra pakeičiama modernesniais sprendimais, ir nėra ko kaltinti. Visgi, dar labai tikiuosi, kad man pavyks rasti svajonių darbą. Dabar nesmagu kam nors sakyti, kad gyvenu iš pašalpos, nes jaučiuosi toks nevykėlis. Tačiau taip tik lietuviams gėda sakyti, kadangi Lietuvoje, kai gyveni iš pašalpos, tai iš tikro gali eiti butelių rinkti – tu nepragyveni niekaip. O čia ta pašalpa yra visai normali, tikrai išgyveni, dar ir pasitaupyti gali. Todėl ir socialinis statusas daug geresnis. Bet aišku ne toks geras, kai mokaisi, dirbi. Todėl tu vis tiek stengiesi išeiti iš tokios padėties ir susirasti darbą“, – sako Saulius.

Neturėdami darbo vis tiek išgyvens

Apie tai, kad pasalpos UK padeda išgyventi, kalba ir kita emigrantė Agnė. „Man teko išvykti vien dėl padidėjusio nerimo. Aš buvau iš šeimos, kur vis labai skurdo. Aš žinojau, kad taip niekada negyvensiu, nes dirbsiu, kiek tik galėsiu. Bet kartu žinojau ir tai, kad man reikia kažkokių garantijų iš valstybės, kadangi jų, pavyzdžiui, iš šeimos tikrai neturiu. Todėl vis tiek stengiausi. Išvažiavau. Čia gyvenu, ir man yra visiškai ramu, kad jeigu kas nors atsitiktų man, mano šeimai, mumis pasirūpins valstybė“, – sako ji.

Dideli atlyginimai

Eglę į Angliją atviliojo geresnė alga ir daugiau galimybių rasti darbą: „Stovėjau darbo biržoje Lietuvoje 8 mėnesius, apie pašalpas net nekalbėsiu. Svarbiausia, kad darbo nebuvo. Tik manipuliacijos. Nusiunčia žmogų iš darbo biržos į parduotuvę, jis ten pradirba mėnesį, tada jį atleidžia ir siunčia naują iš darbo biržos. Taip darbdaviai susišluoja valstybės pinigus. Ir darbo mano mažame mieste nebuvo. Išvykau į Angliją – kitas reikalas, ir darbo, ir pinigų yra“, – sako moteris.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>