Kodėl moterys darosi plastines operacijas

Kodėl vienoms moterims reikalingas plastinis krūtų pakėlimas, kitoms – veido lyginimas, o trečioms gerai, kaip yra? Bandome analizuoti psichologines ir fizines priežastis.

Jaunystės ir grožio kultas

Gražios krūtysVienas iš veiksnių, verčiančių kiekvieną moterį šiais laikais atrodyti gražiau ir jauniau – tai jaunystės kultas. Jis pasireiškia visoje vizualinėje kultūroje, pradedant reklamomis, filmais, madomis, žiniasklaidos propaguojamu įvaizdžiu, baigiant vaizdų nutekėjimu socialiniuose tinkluose. Moterims krūtų pakėlimas gali atrodyti kaip geras būdas pasiekti tam tikrą grožio ir jaunystės standartą. Taip pat ir raukšlių lyginimas, riebalų nusiurbimas. Egzistuoja tarsi tam tikras grožio ir jaunystės etalonas, ir lengvai įtakai pasiduodančios moterys visuomet stengiasi atitikti tuos menamus grožio standartus. Tą padaryti leidžia įvairi kosmetika, drabužiai, taip pat ir plastinė chirurgija.

Bloga patirtis

Kita priežastis, dėl kurios moterys dažnai griebiasi plastinių operacijų, tai anksčiau turėta bloga patirtis. Dažnai ji būna susijusi su patyčių kultūra, itin įtraukiančia ir su traumuojančia dar mokantis mokykloje, paauglystėje. Netaisyklingos formos nosį turinčios paauglės sulaukia tikrai ne komplimentų, o įvairių pravardžių mokykloje, per didelę ar per mažą krūtinę turinčios taip pat arba būna pašiepiamos, arba pastarosios taip ir nesulaukia vaikinų dėmesio savo laiku. Kitų fizinių defektų arba paprasčiausiai standarto neatitikimo turi ir daugiau paauglių, ir visi savotiškai išgyvena tai, kaip juos ir jas priima aplinka. Nelengva būti paaugliu, todėl, kad blogos patirtys įsirašo visam gyvenimui, ir vėliau gali būti sunku su jomis gyventi, gali tekti norėti viską pakeisti. Gerai, kad padėti gali plastinė chirurgija ir grąžinti gyvenimo džiaugsmą.

Sąmoningi ir nesąmoningi sprendimai

Ir nesvarbu, kokia operacija būtų atliekama. Raukšlių mažinimo, nosies tiesinimo, ar krūtų pakėlimas. Visada pacientas į bet kurią plastinės chirurgijos kliniką gali ateiti būdamas visiškai sąmoningas arba ne visiškai. Sąmoningas pacientas ateina tiksliai žinodamas rizikas, nes jau būna tai sužinojęs kitur, taip pat turi tikslią viziją, ko norėtų ir žino, kodėl to nori. Nesąmoningą, galbūt reklamos ar netiesioginio spaudimo paveiktą pacientę galima atpažinti greitai. Tokių neskubama guldyti ant operacinės stalo ir siūloma daugiau pagalvoti, kviečiama pamąstyti apie įvairius dalykus. Tiek vienais, tiek kitais atvejais, operacijos yra tokios pačios, tačiau paciento savijauta gali būti skirtinga. Nežinantis ko tikėtis pacientas vėliau dažniau bus nepatenkintas rezultatu nei tas, kas ateina su aiškia vizija. Kaip ir darant kokį nors užsakymą darbe, taip ir atliekant tokias operacijas, visada stengiamasi surasti geriausią priėjimą prie sprendimo.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>