Kokius svetainės baldus renkamės šiandien

Svetainę galima laikyti bene svarbiausia namų erdve ir centru. Čia mes priimame ir vaišiname svečius, ilsimės, pramogaujame, leidžiame jaukius vakarus su šeima. Būtent todėl reikia nemenkai pasistengti, norint jaukiai ir stilingai šią erdvę įsirengti, kad joje būtų ne tik malonu leisti laiką, bet ši taptų savotiška jūsų namų vizitine kortele. Baldai svetainei gali būti įvairūs: kavos staleliai, dideli valgomojo stalai, kėdės, krėslai, sofos, televizoriaus staliukai, indaujos ir panašiai. Akies krašteliu žvilgtelėkime, kaip istoriškai keitėsi svetainių įrengimas.

Svetainės baldaiNuo pačių seniausių laikų svetainė buvo bene svarbiausias namų kambarys. Tiesa, viduramžiais svetainės nebuvo tokios, kokias savo namuose turime šiandien. Tai buvo didžiulės salės, kuriose už pailgų stalų buvo vakarieniaujama, posėdžiaujama. Erdvė buvo pakankama šokiams, įvairaus tipo renginiams, svečių priėmimui. Paprastai svetainė („livingroom“) buvo laikoma laisvalaikio kambariu, kuriame būdavo žaidžiami stalo žaidimai, šnekučiuojamasi, skaitoma, rūkoma. Čia savo vietą visada rasdavo krėslai, knygų lentynos, patogios sofos, skaitymo staleliai. Paprastai svetainėje visada būdavo paliekama nemažai erdvės. O kaip svetainę žmonės įsirenginėja šiandien?

Šiandien tiek internetinėje erdvėje, tiek spaudos leidiniuose gausu rubrikų apie namų interjero dizainą. Įvairiuose pasaulio regionuose svetainių stilistika skiriasi. Štai,pietiniame regione mėgstamos gana stipriai užpildytos erdvės, jaukumas kuriamas iš daugybės mažų smulkmenų. Tuo tarpu skandinavai bei kiti šiauriečiai labiau vertina minimalizmą, pastelines spalvas, stilistinius akcentus kuria, panaudodami smulkias, spalvotas detales. Tarp lietuvių esti nemažai tebegerbiančių klasiką. Tipiški lietuvio mėgstami baldai svetainei – masyvūs valgomojo stalai, indaujos, patogios, didelės sofos. Nieko keista – juk lietuviai yra svetinga tauta. Argi ne dažnas iš mūsų pirmiausia suka galvą, kad užsukusiam pasisvečiuoti būtų patogu, o tik vėliau galvoja apie savo patogumą. Kaip ten bebūtų, vienos internetinės baldų parduotuvės Baldaitau.lt atstovas įsitikinęs, kad lietuvis turi aiškų ir išlavintą skonį ir iš tiesų įdeda daug pastangų, norėdamas nepriekaištingai įsirengti svetainę. Masyvias svetainės sekcijas pamažu keičia svetainės komodos, perkamų staliukų išmatavimai taip pat su laiku mažėja. Taip pat ryškėja tam tikros tendencijos. Pavyzdžiui, jei namuose virtuvės ir svetainės erdvė yra bendra, dažniau pasirenkamos korpusinės, „kiauros“ svetainės lentynos, kurios dažnai panaudojamos erdvėms atskirti. Spinteles ir staliukus stengiamasi išdėlioti šalia sienų, paliekant daug erdvės kambario viduryje. Žmonės yra linkę baldus svetainei komplektuotis individualiai, tačiau sisteminių baldų komplektai taip pat išlieka itin populiarūs.

Baldaitau.lt siūlo galimybę įsigyti norimus aukštos klasės badus, neišėjus iš namų. Užsukite apsidairyti.

1 comment on “Kokius svetainės baldus renkamės šiandien

  1. Kiek pastebėjau žmonės renkasi patogius baldus. Nori kokybės ir kaina pasidarė nebetokia aktuali. Tiek renkantis svetainės baldus, tiek įrenginėjant biura( https://admodum.lt/type/biuro-kedes/ ) rinkomės visų pirma kokybiškus, poto stilingus, o kainos kriterijus buvo jau ne be toks aktualus. Juk tai pirkinys ne metam ir ne dviem.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>