Kompiuteriai ir jų istorija

Kompiuteriai – tai išradimas, kuris neabejotinai pakeitė pasaulį. Jie ne tik palengvino darbą milijonams žmonių, bet ir padeda kuriant svarbius projektus atliekant skaičiavimus, kuriant meną ir pan. O susijungę su interneto ryšiu, šie prietaisai gali daryti tikrus stebuklus – padėti komunikuoti, vystyti verslą, susirasti antrą pusę, bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio ir, žinoma, greitu būdu pasiekti bet kokią norimą informaciją. Galų gale, kompiuteriai padeda mokytis, žaisti, leisti laisvalaikį, ugdyti vaikus. Tačiau šio išradimo kelias buvo pakankamai ilgas, o kūrėjų darbas – sunkus. Buvo daug kartų klysta, tobulinta, bandyta iš naujo. Pabandykime apžvelgti kompiuterių atsiradimo istoriją trumpai.

KompiuteriaiPradėkime nuo to, kad kompiuteriai kažkada pradėti išradinėti kaip skaičiavimo įrenginiai, o pirmieji (vadinamieji abakai) buvo sukurti dar 3 tūkst. metų prieš mūsų erą. Manoma, kad senovės graikai bandė kurti mechaninius įrenginius, skirtus navigaciniams skaičiavimams. Pati informacijos apdorojimo problema iškilo kur kas vėliau – viduramžių pabaigoje, beprasidedant renesanso epochai. Tai laikai, kai savo idėjas garsiai reiškė tokios asmenybės kaip Kopernikas, da Vinčis, Galilėjus ir kt., o 1614 m. buvo išrasti logaritmai bei logaritminė liniuotė. Taigi, jautėsi, kad bręsta mechaninio skaičiavimo kūrimo įrenginiai, tačiau smarkesnis proveržis, lėmęs tai, kad šiandien kompiuteriai gali puikuotis kone ant kiekvieno mūsų darbo stalo, įvyko 1642 m., kai Blezas Paskalis sukonstravo sumavimo mašiną – aritmometro prototipą.

Kalbant apie šiuolaikinių kompiuterių istoriją, pirmieji elektromechaniniai kompiuteriai buvo sukurti 1936–1941 m. Vokietijoje ir 1939–1941 m. JAV. Pirmas universalus, praktiniams skaičiavimams panaudotas skaitmeninis kompiuteris buvo ENIAC.

Kiek vėliau, 1959 metais, sukurta pirmoji mikroschema, o kaip žinia, mikroelektronikos vystymuisi didelę įtaką turėjo Stivas Wozniakas ir Stivas Jobsas, 1976 metais įkūrę „Apple Computer“. Netrukus, 1977 metais, Billas Gatesas ir Paulas Allenas įkūrė kompaniją „Microsoft“, o „Apple“ pristatė naują AK „Apple II“ – pirmąjį pilnai sukomplektuotą asmeninį kompiuterį. Tolimesnę istoriją apie tai, kaip buvo tobulinami pirmieji kompiuteriai daugelis žino iš gausybės biografinių knygų ir filmų apie žymiuosius programuotojus-išradėjus. Jis padarė perversmą ir iš paprasto mechaninio skaičiuotuvo kompiuterį pavertė daugiafunkciu, be galo patogiu prietaisu, kurio galimybių ribos ateityje gali padaryti dar didesnį perversmą pasaulyje…

Nuoroda: https://fortakas.lt/nesiojami-kompiuteriai

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>