Marius – virtuvės baldų meistras

Kaip sako Marius, užsiimantis virtuvės baldų gamyba, šiame gyvenime yra daug dalykų, kuriuos daryti smagu, o jeigu dar ir sugebi iš to uždirbti – tuomet gyveni pavydo vertą gyvenimą. Jis pats sako, kad baldai, jų gamyba, visada jam atrodė gražiausia veikla. Kadangi dabar pats ja užsiima, džiaugiasi ir dalijasi savo istorija.

Mariau, kada supratote, kad virtuvės baldų gamyba bus jūsų pagrindinė veikla?

Patogūs baldaiNuo mažumės mėgau su tėčiu krapštytis garaže, tik tai ne visada būdavo būtent gamyba arba baldų gamyba. Tai būdavo įvairūs, labai skirtingi dalykai. Tėtis dirbo statybose, nors kartais ir padarydavo kam nors kokią apdailą, taigi, ir aš mėgdavau kokią smulkesnę detalę su jo staklėmis išsipjauti. Vėliau studijavau sostinėje socialinius mokslus, vis dirbdavau įvairius darbus pramonėje. Dirbau spaustuvėje, gamykloje, surinkime. Tačiau tai manęs nedžiugino. Tik būdamas trisdešimties suvokiau, kad jau dabar turiu galvoti, ką man veikti ateityje. Kad jau dabar man reikia eiti būtent į tą sritį, kuri man atrodo pati geriausia. Prisimenu, kaip kartą darbe sėdėjau ir galvojau, o ką aš geriausiai moku, ir kas man labiausiai patinka? Ir supratau, kad laimingiausias būnu, kai atsipjaunu kokios lentos gabalą ir einu jį kur pritvirtinti. Tada viską mečiau ir grįžau, galima sakyti, prie savo šaknų, prie to, kas man visada buvo svarbiausia.

Kokių baldų paprastai žmonėms reikia?

Žmonių poreikiai šiek tiek keičiasi su madomis, dabar labai populiarūs balti arba pilki virtuvės baldai. Taip npatdažnai būna tokių virtuvės baldų gamyba, kurie tikrai yra nestandartiniai. Yra tendencija jungti virtuvę su svetaine, todėl dažnai ir čia prireikia visokių nestandartinių sprendimų. Dar, turiu pastebėti, dažnai žmonės sostinėje apsigyvena itin mažuose butuose. Ir dėl to galiausiai ten man tenka juos irgi apstatyti neįprastais baldais, neretaimultifunkciniais, tinkančiais pačiai mažiausiai virtuvei.

Kuo sunkus jūsų darbas, ir kuo malonus?

Malonu, aišku, daryti tai, kas, manau, yra mano tikrasis pašaukimas. Na o kas sunku? Galbūt tai, kad apskritai reikia daug bendrauti su žmonėmis. Kartais ta komunikacija būna visai ne sklandi, žmonės tiksliai patys nežino, ko nori, niekaip neina suprasti.

Ko reikia gerai tokio darbo pradžiai?

Reikia garažo, staklių, medienos apdirbimo įrankių ir pirmųjų klientų – kad galėtum pradėti dirbti ir iš gautų pinigų toliau investuoti į tą savo veiklą.

Ačiū ir sėkmės Jums!

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>