Medinis namas ir šiluma jame

Statantis medinį namelį bene didžiausiu sunkumu galima būtų laikyti tai, kad namo pridavimas tokio tipo pastatui gali užtrukti ilgiai. Juk yra skirtumas, kada termoviziniai tyrimai atliekami kokiam tikrai neabejotinai šiltam akyto betono nameliui, o kada vyksta medinio, o gal net rąstinio namo pridavimas. Ką jau kalbėti apie tai, kad ir lietuviški sodo nameliai gali būti priskiriami gyvenamojo namo tipui, jeigu bus pakankamai apšiltinti. Kita vertus, medinis namas yra nuostabus gyvenamasis namas, visada primenantis mišką ir gamtą. Kokie gi tie pagrindiniai medinio namo privalumai ir trūkumai?

Lengvesnės statybos

Namų priežiūraStatyti medinį namą lengviau dėl įvairių priežasčių. Pradedant finansinėmis. Juk tokios statybinės medžiagos kaip mediena yra gerokai pigesnės už savo statybines medžiagas – konkurentes. Toliau, medieną lengviau ir apdoroti. Jeigu žmogus kažkiek moka dirbti garaže su turima žaliava, tai jam gali labai patikti netgi toks darbas. Jis yra kūrybingas, nes su mediena gali pasigaminti tokias dalis ir apdailos detales, tokias statybines medžiagas, kurios būtų pagal poreikius. Tuo tarpu, perkant akyto betono blokelius, skaldytą akmenį ar betono luitus, kažko improvizuoti pačiam turbūt neteks. Be kita ko, dirbant su medžiu lengviau kelti į viršų, todėl gali tekti naudoti ir paprastesnes statybos priemones.

Namo pridavimas

Deja, kaip jau įvardijome anksčiau, termoviziniai tyrimai mediniam nameliui ne iš karto bus palankūs. Būna atvejų, kada namui priduoti tenka gerai paplušėti ir kaip reikiant pasistengti apšiltinti patalpas. Tai reiškia, kad gali tekti daugiau išleisti šiltinimo medžiagoms ir apskritai šioje srityje daugiau padirbėti. Termoviziniai tyrimai rodys didesnį energinį naudingumą ten, kur yra daugiau oro tarpų, ir kur akivaizdu, kad oras praeina sunkiau. Oro tarpai užtikrina šilumos palaikymą. Dėl to mums šilčiau apsirengus keliais sluoksniais drabužių, tarp kurių susidaro tie tarpeliai. Ir dėl to dedamos purios, akytos šiltinamosios medžiagos, tokios kaip akmens vata. Tuo tarpu tokios statybinės medžiagos kaip akytas betonas jau iš karto yra tarsi šiltos.

Malonus jausmas

Tačiau koks geras jausmas apima gyvenant mediniame namelyje. O jeigu dar kur nors miške. Tada pasaka Trys paršiukai tampa ne pagrindiniu akmens rodikliu, nes medinis namelis, jeigu pradėtas statyti iš anksto, o ir tinkamai apšildytas, bus puikiu, saugiu, šiltu ir maloniu namu ne tik pasakos paršeliams, bet ir visai jūsų šeimai. Taigi, sėkmės statybose.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>