Medis tas pats – išvaizda skirtinga

Nors medienos lentos atrodo labai panaši statybinė medžiaga, kai ji guli dar lentpjūvėje, tačiau vos lentos iškeliauja iš lentpjūvės, pradeda savo unikalų kelią. Štai dėl ko labai dažnai lentas mes matome skirtingai ir skirtingas. Vienos vienokios, kitos kitokios, galiausiai ir pats interjeras atrodyti gali labai skirtingai, nors visa apdaila bus išpjauta iš tų pačių medžių. Kodėl taip skiriasi galutinė medienos išvaizda, ir kaip sukuriamas tas efektas?

Netašyti arba sendinti rąstai

LentosVienas iš šiais laikais vis labiau populiarėjančių būdų įrengti vidaus interjerą – sukurti netašytų rąstų namus. Tiesą pasakius, tokios lentos dažnai randamos ir tiesiog nuplėšius bjaurius tapetus nuo labai senų sienų. Kadaisenetašytos, nedailintos ir grubios lentos arba rąstai reiškė per paprastą valstiečių buitį. Dabar, kai skandinaviškasminimalizmas toks madingas, galime sakyti, jog grubios, nenudailintos detalios kaip tik ir tampa savotiškais pabrėžtinais interjero akcentais. Štai dėl ko ir netašyti rąstai yra tokie gražūs, kai priderinti prie šiuolaikinių baldų. Kartais specialiai kuriamas sendintas stilius: nenugludintos lentos dažomos peršviečiamu sluoksniu, puiku, jeigu matosi visi įbrėžimai. Nudažius lentos yra ne sluoksniuojamus antru dažų ar lako sluoksniu, o kaip tik – patrinamos švitriniu popieriumi, kad persišviestų medienos tekstūros. Taip naujai sukuriamas senumo įspūdis.

Šviečianti mediena

Iš seniau vis dar lieka madingas klasikinis medienos pateikimas. Tai visiškas medžio ir lentų garbinimas. Tereikia rąstus nutašyti, lentas gražiai nugludinti, o tada jau tepti laku. Gali būti visiškai skaidrus arba matinis lakas, taip pat gali būti ir kažkoks daugiau atspalvių turintis lakas. Tačiau yra visiškai aišku, kad tai tiesiog mediena.

Spalvota mediena

Kitas būdas apdirbti medieną ir sukurti dar kitokį jos įvaizdį – dažyti. Paprasčiausiai lentos yra nušveičiamos, gruntuojamos, lakuojamos, dažomos. Medis lengvai nudažomas, į jį smagiai įsigeria bet kuri spalva – balta, tamsi, ryški, juoda.

Klijuotas medis

Kartais galime pamatyti tarsi dėliones primenančią klijuotą medieną. Tokiu būdu kuriami medienos gaminiai yra žymiai tvirtesni, tačiau juos pagaminti užtrunka labai ilgai. Kodėl tokiu būdu yra kažkas daroma? Paprastai dėl estetinių savybių. Jeigu jums gražu ne natūralūs medžio raštai, o toks vaizdas, kuris susidaro sujungus daug vienodo dydžio medienos gabalėlių, tuomet jums reikės rinktis klijuotą medieną savo gaminiams. Tačiau šis darbas atliekamas labai tiksliai, būtina turėti geriausias medienos stakles, ir tai puikiai suveikia, atrodo įspūdingai.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>