Nauja kompiuterių era

Dar visai neseniai, visi kalbėjo apie revoliuciją, kuomet rinkoje pasirodė pirmieji kompiuteriai kuriuos gali įpirkti statistiniai vartotojai, išpopuliarėjo internetas ir visas pasaulis skaitmenizavosi. Nors tai ir įvyko ganėtinai neseniai, per tą laiką jau daug kas pasikeitė ir tradiciniai personaliniai kompiuteriai jau laikomi atgyvena – vartotojų širdis galutinai užkariavo mobilūs prietaisai. Dabar daugelis išmaniųjų telefonų gali tiek pat ar net daugiau nei senesnio modelio staliniai kompiuteriai, tad kam pirkti brangesnį ir didesnį daiktą kuris užims vietą ant jūsų rašomojo stalo, jei viską galite sutalpinti savo džinsų kišenėje?

KainaTie patys išmanieji telefonai taip pat evoliucionavo ir pagimdė naują produktą, kuris jau dabar yra gana populiarus ir toliau sparčiai populiarėja – kalbame apie planšetinius kompiuterius. Planšetiniai kompiuteriai internetu pardavinėjami visame pasaulyje, o jų perkamumas jau lenkia personalinius kompiuterius ar mobiliuosius telefonus.

Naujos galimybės ir mobilumas

Daugelis skeptikų, kurie turi neigiamą nuomonę planšetinių kompiuterių atžvilgiu, savo nuomonę grindžia funkcionalumo stoka. Esą duomenų įvestis ir kitos panašios funkcijos planšetiniuose kompiuteriuose yra kur kas labiau komplikuotos ir nepatogios. Planšetiniai kompiuteriai tobulėja, jiems kuriami įvairiausi priedai, kurie jų funkcionalumą pakelia į naują lygmenį.

Pavyzdžiui – bene kiekvienas planšetinis kompiuteris yra komplektuojamas su priedais, tokiais kaip nešiojama, kompaktiška klaviatūra. Tai reiškia, kad jums nereikės naudotis liečiamu ekranu ir gaišti daug laiko norint surinkti tekstus – prisijungę nešiojamą klaviatūrą tekstą rinksite taip pat greitai ar net greičiau nei su įprastu personaliniu kompiuteriu.

Planšetiniai kompiuteriai internetu parduodami dar pigiau, nei parduotuvėse, todėl tokį prietaisą galite nusipirkti vos už porą šimtų eurų. Žinoma, yra ir kur kas pranašesnių modelių, kurie kainuoja kelis kartus brangiau, todėl jums suteikiama visiška pasirinkimo laisvė pagal asmeninius poreikius. Net ir pigus planšetinis kompiuteris padės jums atlikti įvairias užduotis kasdieniame gyvenime – pasitikrinti el. paštą, rašyti tekstus, naršyti internete ir socialiniuose tinkluose, fotografuoti, žaisti įvairius žaidimus, klausytis muzikos ar naudotis gausybe įvairiausių programėlių. Nors planšetiniai kompiuteriai savo funkcionalumu yra itin panašūs yra išmaniuosius telefonus, tikriausiai esminis skirtumas – kur kas didesnis ekranas bei galingesni techniniai parametrai.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>