Nešiojamas kompiuteris: naujas ar naudotas?

Kompiuteris darbuiNors dar prieš gerą dešimtmetį stacionarūs kompiuteriai pirmavimo pagal pardavimų skaičių, tačiau dabar vis dažniau perkami nesiojami kompiuteriai. Jų populiarumas kasdien auga visame pasaulyje, o gamintojai nuolat pristato dar geresnius ir našesnius kompiuterius. Kai tokia jų pasiūla, dažnai susimąstome ar pirkti naują, ar naudotą nešiojamą kompiuterį?

Pakalbėkime apie nešiojamų kompiuterių, kurie yra nauji privalumus ir trūkumus. Didžiausias privalumas – naujumas. Tikrai yra daug žmonių, kuriems svarbu turėti daiktus, kurie nauji, o ne naudoti. Taip pat iš naujų modelių galima rasti labai kokybiškus, galingus, greitus, lengvus ir dar labai daug puikių parametrų turinčių kompiuterių. Taip sakant naudotas nešiojamas kompiuteris gali nusileisti savo techninėmis savybėmis, nes jis jau nebus naujausias modelis. Kaip didžiausią trūkumą pirkėjai įvardina didelę kainą, juk naujas įrenginys kainuoja brangiau, nei jau naudotas. Tiesa, mokėdami didesnę kainą gaunate ne tik naują daiktą, bet ir garantijas. Šiuo metu perkant nešiojamus kompiuterius galioja 2 metų garantinis aptarnavimas, tačiau sumokėjus papildomai galima pasirinkti ilgesnės trukmės garantinį aptarnavimą.

Jeigu perkamas naudotas nešiojamas kompiuteris, tai didžiausias jo privalumas – kaina. Palyginus panašius modelius, matome, kad perkant naudotą yra sutaupoma pinigų. Kaip didžiausią trūkumą reikia įvardinti tai, kad jis nėra naujas ir neaišku kaip prieš tai buvęs pirkėjas juo naudojosi ir, kokia yra jo tikroji būklė. Be to, jei praėjęs garantinis laikotarpis, tai sugedus kompiuteriui, jūs turėsite jį remontuoti už savo pinigus. Kartais galimi tokie gedimai, kad jis bus nepataisomas arba remontas kainuos tiek, kiek įsigyti naują. Dėl šių priežasčių daugelis žmonių nebenori pirkti naudoto įrenginio.

Dabar nauji nesiojami kompiuteriai parduodami įvairiose parduotuvėse ir galima rasti įvairius gamintojus bei modelius. Kainų rėžiai yra tokie, kad galima įsigyti naują ir labai pigų kompiuterį, pavyzdžiui, sumokėjus apie 200 eurų. Taip pat, jei reikalavimai kompiuteriui dideli, tai galima rasti ir už kelis tūkstančius eurų. Viskas priklauso nuo galimybių ir kriterijų, kurie svarbūs pirkėjui, juk ne visiems reikia galingiausio kompiuterio skirto sudėtingiems žaidimams. Todėl, jei jums reikia paprasto kompiuterio ir svarstote ar įsigyti naudotą, kuris pigus, ar geriau naujas ir pigus, tačiau ne toks galingas, tai verčiau rinktis naują. Žinoma, jei svarbus galingumas, ekranas ar kitos savybės, tai galima svarstyti, kas geriau, tačiau atminkite, kad naujas kompiuteris ir liks nauju.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>