P2P – populiariausias internetinių paskolų įsigyjimo būdas Lietuvoje

Paskolos internetu darosi vis populiaresnės ir žmonės darosi vis atviresni idėjoms, kad paskolas galima imti ne tik iš bankų ar kredito unijų, bet ir pasinaudojant kiek mažiau tradiciniais skolinimosi būdais Pasak BZNStart.lt, P2P platformos šiuo metu yra pats papulariausias paskolos įsigyjimo būdas Lietuvoje. Vieną tokių įmonių, paremta būten šiuo metodu, yra „Paskolų klubas“, kurią šiame straipsnyje ir apžvelgsime.

Kas yra „Paskolų klubas“?

„Paskolų klubas“ yra skolinimosi platforma, kuri yra pagrįsta žmogus-žmogui (angl. person-to-person arba sutrumpintai P2P). Šiuo paskolų skolinimo būdo kreditus padengia įvairūs žmonės (investuotojai). Paskolas finansuoja ne tik žmonės, bet yra pati bendrovė NEO Finance, kuriai ir priklauso ši skolinimosi platforma. Jie siūlo paskolas iki 10 000 eurų iki 5 metų laikotarpiui. Šios bendrovės veiklą prižiūri Lietuvos Bankas, todėl visa jų vykdoma yra griežtai prižiūrima ir legali. Ji savo veiklą vykdo remiantis Lietuvos banko suteikta elektroninių pinigų įstaigos licencija

Kaip galima gauti paskolą „Paskolų klube“?

Paskolos internetuPaskolą šioje platformoje gauti yra visai paprasta – tai galima padaryti internetu arba atvykus į jų fizinį ofisą. Labai nedidelė dalis bendrovės klientų pasirenka atvykimą į ofisą taip taupydami savo ir darbuotojų laiką. Norint viską atliktu internetu, jums tereikia užsiregistruoti jų internetinėje svetainėje (paskoluklubas.lt) ir ten užpildyti paraišką dėl paskolos su visa jūsų informacija. Atitikus visus reikalavimus jūsų paskolos prašymas bus pradėtas rodyti investuotojams, kurie matys didžiąją dalį jūsų turimos informacijos: amžių, gyvenamą miestą, turimą turtą, atlyginimą bei kitus jiems svarbius dalykus. Taip jie galės atsirinkti, į kokias paskolas investuoti. Surinkus visą sumą, pinigai bus pervedami į jūsų banko sąskaitą.

Kaip vyksta investavimas į kitų žmonių paskolas?

Norint investuoti į paskolas internetu, jums visų pirma reikės prisiregistruoti į „Paskolų klubo“ internetinę svetainę ir suvesti pagrindinę asmeninę informaciją apie save. Tuomet kai prisiregistruosite ir patvirtinsite savo tapatybę, galėsite persivesti pinigus iš savo banko sąskaitos į skolinimo sąskaitą „Paskolų klubo“ puslapyje. Kai jau pinigai pasieks jūsų sąskaitą, galėsite pradėti investuoti. Pagrindiniame puslapyje matysite visas paskolas, kurios tuo metu laukia finansavimo. Jūs galėsite matyti, kokiam laikotarpiui paskola paimta, kokios yra palūkanos bei paskolos rizikingumą (A, B arba C). Ši platforma siūlo galimybę investuoti su užtikrinimo fondą, kuris garantuoja, kad jeigu žmogus nemokės paskolos, jūs neprarasite savo investuotų pinigų.

P2P paskolų teigiami bei neigiami aspektai

Skolinantis pinigus „Paskolų klube“ iš kitų žmonių didžiausias privalumas yra tas, kad dažnai galima pakoreguoti paskolos sąlygas arba nurodyti, kokią sumą galėsite skirti per mėnesį paskolos padengimui, ar per kokį laiką paskolą norite išsimokėti. Dar vienas pliusas tas, kad norint gauti paskolą šioje bendrovėje, tai galėsite padaryti internetu neišėję iš žmonių ir galėsite gauti paskolą iki 10 000 eurų, o prireikus gauti refinansavimo paslaugas. Šis skolinimo modelis siūlo didesnę investicinę grąžą (uždarbį) investuotojams ir pigesnį bei paprastesnį skolinimo būdą paskolos gavėjams. Kalbant apie neigiamus šios bendrovės (ir apskritai šio paskolų tipo) aspektus, pagrindinis yra tas, kad jūs negalite kontroliuoti to, kada gausite paskolą. Taip yra todėl, kad investuotojai patys renkasi, į kokias paskolas jie yra pasiruošę investuoti (kai kurie renkasi pagal palūkanų dydį, kiti pagal paskolos grąžinimo rizikingumą ar panašius dalykus).

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>