Pakopiniai tinklapių stiliai

Tinklapiai buvo iš pradžių sukurti branduolinės fizikos specialistų ir skirti tik jiems, o hipertekstas buvo priemonė skirta dalintis dokumentais plačiajame tinkle. Todėl tuo metu tinklapių dizaino kokybė nebuvo labai svarbi. Tačiau šiuo metu situacija yra žymiai pasikeitusi, nes tinklapių dizainas yra neatsiejama tinklapių kūrimo dalis.

StiliaiTačiau kuriant tinklapio dizainą yra dažnai susiduriama su tam tikrais sunkumais. Pavyzdžiui kiekvienoje naršyklėje yra tam tikra vidinė logika, kuria vadovaujantis yra klaidingai interpretuojamas kodas, todėl yra reikalingas nuolatinis tinklapio testavimas ir kodo taisymas įvairiose naršyklėse. Taip pat reikia atsižvelgti į tai, kad tinklapių dizainas būtų pritaikytas ne tik kompiuteriams, jų naršyklėms, bet ir kitiems išmaniesiems įrenginiams.

Nors ir dizaino kūrimo procesas nėra paprastas, tačiau jį gali palengvinti universalios hiperteksto ženklinimo kalbos ( angl. XTML – Extensible Hypertext Markup Language) ir pakopinių stilių ( angl. CSS – cascade style sheets) naudojimas. Šių technologijų naudojimas suteikia galimybę susitvarkyti su stilių problemomis tinklapiuose, pertvarkyti jų konstrukciją, taip kad būtų paprastesnė ir prieinamesnė tinklapio lankytojams. Tačiau šių dviejų priemonių efektyvumas priklausys nuo gebėjimo jomis pasinaudoti.

Dažnu atveju kuriant internetinį puslapį ir jo dizainą reikia atkreipti dėmesį į struktūros derinimą ir vaizdinių duomenų pateikimą. Anksčiau tinklapio dizainui buvo naudojami specialūs HTML atributai, tačiau struktūrinis vaizdas ir duomenų pateikimas buvo nepatogus ir sunkiai suprantamas tinklapio lankytojams, nes stiliaus struktūra nebuvo atskiriama. Tačiau dabar tobulėjant naršyklėms yra vis labiau palaikomi pakopiniai stiliai. Kadangi naudojant pakopinius stilius yra atskiriamas tinklapių turinys ir vaizdinė pateiktis, tai tokiu būdu puslapiai užims gerokai mažiau vietos, bei yra gerokai lengviau palaikomi.

Tai rodo, kad informacinės technologijos sparčiai tobulėja, atsiranda naujų priemonių kaip galima patobulinti internetines svetaines. Todėl kuriant internetinius puslapius yra svarbu ne tik turėti daug žinių, bet ir nuolat domėtis atsirandančiomis naujovėmis. Tačiau žmonėms, kurie nori turėti savo svetainę, bet dirbantiems kitoje srityje tai padaryti yra sunku. Todėl yra patartina kreiptis pas šią sritį išmanančius specialistus ir užsisakyti paslaugą svetainių kūrimas.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>