Paskolos ir finansinis stabilumas: kaip suderinti?

Klausimas, kurio dažnas finansų ekspertas susilaukia skamba taip: aš turiu įsipareigojimų, turiu paskolų, bet nepaisant to, noriu tai suderinti su stabilias ir nuspėjamais finansais, kaip galėčiau tą padaryti? Tai yra klausimas, kuris girdimas vis dažniau jau daugiau nei metus besitęsiančios pandemijos fone. Tokiose sąlygose žmonės dažnai yra aplinkybių priverčiami skolintis, bet nenori, kad situacija išsprūstų iš rankų ir taptų nevaldoma.

Gera žinia yra ta, kad paskolos neprivalo tapti finansinių problemų ar nestabilumo šaltiniu. Įvairūs kreditai yra kasdienis reiškinys gyvenime ir versle. Kartais to net nebegalima išvengti. Todėl kreditas nebeturėtų turėti neigiamų fono. Problemos prasideda ne su paskolomis, o su tvarkymusi su jomis, kas yra platesnio finansų valdymo dalykas. Jei norite išvengti problemų su paskolomis, bet negalite išvengti pačio skolinimosi fakto, jums reikėtų suprasti keletą dalykų apie finansus ir jų valdymą.

Paskolos bedarbiams

Būtų lengva pasakyti, kad paskolos bedarbiams imti nereikėtų. Deja, bet realybė yra kitokia ir kaip ir kiti žmonės, paskolos ir kreditai yra neišvengiami net užtikrinant pragyvenimą nuo vienų įplaukų iki kitų. Bet čia problemos prasideda ne su pačia paskola bedarbiui, bet su jos valdymu. Šiaip tai pati valstybė išsprendžia šią problemą apribodama galimybes paskolos bedarbiams galimybę ir leidžiant nedirbantiems pasiskolinti tik išimtinais atvejais. Raktas į tinkamą tokių paskolų bedarbiams valdymą yra toks: užsitikrinkite, kad kreditas yra tik laikinas reiškinys sprendžiant finansines problemas kitais būdais (ieškant darbo ar kitų pajamų šaltinių).

Oficialios ir neoficialios paskolos

Yra skirtumas tarp oficialių ir neoficialių paskolų. Pirmuoju atveju jūs įsipareigojate paskolos sutartimi ir privalote griežtai vykdyti ten numatytas atsakomybes. Neoficialios paskolos yra tos, kurias gaunate iš artimųjų ar kitų fizinių asmenų. Jei tai tampa paskola su vekseliu, tuomet tokią paskolą irgi galima laikyti oficialia. Bet tai – mažuma atvejų. Dažniau pasirašomas paskolos raštelis, o dar dažniau – apskritai yra sutariama tik žodžiu ir tokios paskolos labai retai turi kokių nors palūkanų. Todėl jei turite finansinių problemų, pirmiau ieškokite būdo pasiskolinti neoficialiai ir be palūkanų. Tai aktualiausia bedarbiams, kurie neturi pakankamai pajamų tinkamai vykdyti sutartimi įtvirtintų įsipareigojimų ir tuo labiau mokėti palūkanų, kurios būna didžiausios ant tų paskolų, kurios būna tais išimtinais atvejais gaunamos – greitieji kreditai ir pan.

Vien šie du patarimai padės suderinti paskolos faktą su finansiniu stabilumu. Nustebsite kokią įtaką tokie paprasti sprendimai padarys jūsų finansams. Ir nesuklyskite, tekste minimi bedarbiai ir paskolos jiems tik dėl kontrasto: šie patarimai galioja visiems ir padėti gali kiekvienam.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>