Patarimai pradedančiam stogo dengėjui

Jeigu esate pradedantis stogo dengėjas, tikrai taip nutiks, kad skardinė stogo danga jums taps vienu labiausiai pažįstamų dalykų. Norite būti stogų dengėjas, tik nežinote, kaip to imtis? Štai jums keletas patarimų ir praktinių pasiūlymų, kaip padaryti, kad jums dengti stogus sektųsi gerai.

Dirbkite legaliai

Stogo dangosPirmas patarimas kiekvienam ne tik stogo dengėjui, bet ir bet kurios kitos statybų srities meistrui – dirbti legaliai. Dirbdami juodais jūs tik daugiau prarasite pinigų, laiko ir nervų. Išsipirkite patentą, verslo liudijimą, individualią veiklą ar steikite nedidelį verslą. Pamatysite, tai leis jums išspręsti labai daug sudėtingų klausimų. Vienas iš blogiausių dalykų, kurie nutinka žmonėms, dirbantiems su stogo skardomis ir dengiantiems stogus, tai yra blogi klientai. Tokie, su kuriais susitari atlikti vienokius darbus, o juos pabaigus paaiškėja, kad jie apsimeta nebeprisimenantys susitarimo ir norintys atlikti dar kokius nors kitus darbus. Taip pat jie gali net išvis sumąstyti nemokėti dėl įvairiausių priežasčių. Net jeigu tai jūsų kaime gyvenantis kaimynas, kurį jūs prisimenate nuo mažų dienų. Kai reikia susimokėti už paslaugas, ir kai žmogus žino, jog galėtų tiesiog paminti sąžinę ir nesumokėti, o dėl to pats nenukentėtų, kartais jis pasinaudoja šia galimybe ir tą ir padaro. Dirbdami legaliai, jūs turėsite legalias teises reikalauti atlyginimo ir daryti tik tai, dėl ko susitarėte. Tada rašysitės sutartis, imsite avansus, skaičiuosite viską, darysite sąmatą, sumokėsite ir mokesčius, o dėl mokesčių galėsite tiesiog šiek tiek pabranginti savo paslaugas. Paprastai tie, kurie dengia stogus nelegaliai, daro tai labai mažomis kainomis, taigi, tai bus jums puiki proga pakelti kainą.

Pats užsakykite žaliavas

Kitas dalykas – užsisakyti žaliavas. Kiek jau kartų teko dengti stogą su senomis surūdijusiomis vinimis? O kiek kartų teko kalti seną šiferį ar naudoti seną ir tiesą sakant niekam netinkamą skardą? Jeigu dirbate kaip tikras meistras, pats pasakykite savo klientams, su kokios rūšies mediena, skarda ar šiferiu dirbsite ir dirbkite tik tada, kai viskas bus užsakyti.

Nedarykite, ką galite nupirkti

Rekomenduoju nesiterlioti su tokiais dalykais kaip skardos lankstymas palangėms ar apdailoms. Jeigu yra gaminių, kurie jau būna pardavinėjami padaryti, tai kam jums švaistyti savo brangų laiką ir daryti patiems? Ką įmanoma nusipirkti, pirkite, o darykite tik tuos darbus, kurių profesionalus specialistas tikrai esate, ir kurių negali padaryti kiti.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>